PKO Ekstraklasa: Koncert Lecha Poznań w drugiej połowie. Górnik rozbity przy Bułgarskiej!

Aktualizacja: 31 sty 2023, 13:01
3 mar 2020, 20:04

Lech Poznań po bardzo dobrym spotkaniu pokonał dziś Górnik Zabrze 4:1 w ramach 25. kolejki PKO Ekstraklasy. Dwie bramki dla Kolejorza zdobył Christian Gytkjaer.

Kolejorz mecz rozpoczął od mocnego uderzenia. Już w 3. minucie prowadzenia dla gospodarzy zdobył bowiem Dani Ramirez, który dobił strzał z ostrego kąta Kostewycza. Okazję do wyrównania w 28. minucie meczu miał Jirka, jednak w dogodnej sytuacji pomylił się nieznacznie. Chwilę później Krawczyk umieścił piłkę w bramce Lecha, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. 25-letni napastnik dopiął swego w 35. minucie rywalizacji, umieszczając piłkę w pustej bramce po nie najlepszej interwencji van der Harta.

Po pierwszej, dość wyrównanej połowie, zakończonej remisem 1:1 obraz gry w drugiej części uległ zdecydowanej zmianie. Gospodarze przejęli inicjatywę w spotkaniu i zdominowali rywala. W 54. minucie Kamil Jóźwiak znalazł się w polu karnym Górnika i technicznym strzałem sprawił, że Lech ponownie wyszedł na prowadzenie.

Kolejorz nie poprzestawał jednak na dwóch zdobytych bramkach, nadal trapiąc defensywę klubu z Zabrza. W 80. minucie po podaniu od Modera w sytuacji sam na sam z Chudym znalazł się Christian Gytkjaer i strzałem z ostrego kąta podwyższył na 3:1. Kilka minut później Gytkjaer ponownie stanął przed szansą na zdobycie bramki. Tym razem po prostopadłym podaniu wpadł z piłką w pole karne, minął bramkarza, a następnie umieścił futbolówkę w pustej bramce, ustalając wynik meczu na 4:1.

Lech Poznań 4:1 Górnik Zabrze
3. Ramirez, 54. Jóźwiak, 80. Gytkjaer, 86. Gytkjaer – 35. Krawczyk

Lech Poznań: van der Hart – Butko, Šatka, Crnomarković, Kostewycz – Kamiński (67. Moder), Muhar, Tiba, Jóźwiak (87. Marchwiński) – Ramirez (81. Letniowski) – Gytkjaer

Górnik Zabrze: Chudý – Janża, Bochniewicz, Wiśniewski, Pawłowski – Jimenez, Manneh, Procházka, Jirka (81. Rostkowski) – L. Wolsztyński (58. Kopacz) – Krawczyk (57. Angulo)

Widzów: 8 634