PKO Ekstraklasa: Lech Poznań wywozi z Łodzi komplet punktów!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:15
3 sie 2019, 21:56

Lech Poznań pokonał na wyjeździe ŁKS Łódź 2:1 w ramach 3. kolejki PKO Ekstraklasy. Podopieczni Dariusza Żurawia dzięki dzisiejszemu zwycięstwu awansowali na pozycję lidera PKO Ekstraklasy.

Kolejorz spotkanie rozpoczął bardzo ofensywnie. Już w 2. minucie swój zespół na prowadzenie wyprowadzić mógł Tymoteusz Puchacz, który świetnie ruszył z piłką lewą stroną boiska, jednak oddał minimalnie niecelny strzał w boczną siatkę bramki. Chwilę później skuteczności pod bramką Michała Kołby nie zabrakło już Joao Amaralowi, który po świetnym podaniu od Tiby na wolne pole, mocnym uderzeniem otworzył wynik tego spotkania. ŁKS ciekawą akcją zdołał odpowiedzieć w 19. minucie meczu. Po dość efektownej wymianie podań przed polem karnym Lecha, minimalnie chybił Hiszpan Ramirez. Na strzał zza pola karnego zdecydował się niewiele później Pedro Tiba, ale czujność w bramce zachował Kołba i wypiąstkował futbolówkę poza boisko.

Koncentracji przy jednej z akcji zabrakło z kolei bramkarzowi Lecha, van der Hartowi, którego błąd przy wybiciu zdołali wykorzystać podopieczni Kazimierza Moskala. Do piłki dopadł Wolski wycofał ją do Ramireza, a ten mocnym uderzeniem doprowadził do wyrównania. Radość gospodarzy trwała zaledwie dwie minuty, bowiem błyskawicznie na utratę gola odpowiedział Kolejorz. Przed polem karnym dość przypadkowe podanie otrzymał Darko Jevtić, który popisał się świetnym uderzeniem lewą nogą. Piłka idealnie dokręciła się przy lewym słupku, nie dając szans na interwencję golkiperowi ŁKS-u. Tuż przed przerwą szansę na podwyższenie prowadzenia mieli goście, ale w sytuacji sam na sam Amaral trafił wprost w Kołbę.

W drugiej części meczu tempo gry zdecydowanie spadło. Obie drużyny z czasem wyraźnie opadły z sił, efektem czego były większe przestrzenie pomiędzy formacjami. W 69. minucie doszło do sporego zamieszania pod bramką van der Harta, ale gospodarze nie zdołali doprowadzić do wyrównania. W 83. minucie minimalnie pomylił się z kolei Ramirez, uderzając gorszą nogą. Pomimo starań zespołu z Łodzi, mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem Lecha Poznań, który tym samym awansował na pozycję lidera PKO Ekstraklasy.

3 sierpnia 2019, godz. 20:00 – PKO Ekstraklasa
ŁKS Łódź 1:2 Lech Poznań
32. Ramirez – 4. Amaral, 34. Jevtić

ŁKS Łódź: Kołba – Bogusz, Rozwandowicz, Sobociński, Klimczak (46. Grzesik) – Pirulo, Ł. Piątek, Kalinkowski (46. Guima), Wolski (61. Łuczak) – Ramirez, Kujawa

Lech Poznań: van der Hart – Gumny, Rogne, Crnomarković, Puchacz – Muhar, Tiba, Jevtić (85. Moder), Amaral (73. Marchwiński) – Jóźwiak, Gytkjaer (81. Tomczyk)