PKO Ekstraklasa: Lech remisuje w 32. kolejce

24 cze 2020, 22:32

W środowy wieczór Lech Poznań podejmował u siebie Pogoń Szczecin.

Pierwsza połowa nie obfitowała w bramki. Nieco więcej emocji było w 26. minucie, kiedy to Sebastian Kowalczyk podał na szósty metr Davidovi Stecowi, lecz ten uderzył obok słupka bramki strzeżonej przez golkipera gospodarzy.

Ten sam los spotkał Huberta Matynię, który odważnie wszedł w pole karne, gdzie nie upilnował go Robert Gumny.

Ostatecznie żadna z drużyn schodziła do szatni bez zdobytego gola.

W 72. minucie bliskim zdobycia bramki był Puchacz, który po indywidualnej akcji na prawej stronie placu gry, zszedł do środka boiska i oddał strzał, który był minimalnie niecelny.

W jeszcze lepszej sytuacji znalazł się Kostewycz, który w 83. minucie zdołał wyprzedzić obrońcę i strzelić z ostrego kąta. Górą okazał się być golkiper przyjezdnych – Stipica.

Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Obie drużyny grały aktywnie, próbowały, lecz dobrze spisywała się linia obronna ekipy z Poznania i Szczecina.

Po dzisiejszym meczu Lech ma na swoim koncie 53 pkt, czyli tyle samo co zajmujący 2. pozycję – Piast Gliwice. Pogoń ma obecnie 47 pkt. Liderująca Legia zgromadziła 64 pkt.

PKO Ekstraklasa, 24.06.2020.                                                                                        Lech Poznań 0:0 Pogoń Szczecin