PKO Ekstraklasa: Lech z drugim zwycięstwem z rzędu. Wisła Płock pokonana!

Aktualizacja: 7 cze 2023, 10:13
29 lis 2019, 22:31

Lech Poznań pokonał w wyjazdowym spotkaniu Wisłę Płock 2:0 i awansował w ligowej tabeli na 7. pozycję. Wszystko może się zmienić po spotkaniach sobotnich i niedzielnych, lecz nie zmienia to faktu, że Kolejorz zwycięża po raz drugi z rzędu, co jest optymistyczne dla fanów ekipy z Poznania.

Ekipa Dariusza Żurawia, która przyjechała na stadion byłego lidera tegorocznego sezonu PKO Ekstraklasy, wygrała po bramce Tymoteusza Puchacza. Wszystko zaczęło się od błędu, który popełnił Uryga. Ten nie potrafił wyprowadzić piłki spod własnego pola karnego, więc futbolówkę przechwycił Amaral. Portugalczyk podał prostopadle do Puchacza, który po rękach Daehne wpakował piłkę do siatki Wisły.

Wcześniejsze minuty nie obfitowały w grad akcji mogących przynieść zmianę wyniku, choć w 3. minucie ładnym strzałem popisał się wspominany Amaral, który uderzył ciekawie zza pola karnego, lecz piłka poleciała nad poprzeczką.

Po 45. minutach z prowadzenia cieszyli się goście, którzy w drugiej połowie mogli podwyższyć rezultat. W 65. minucie Gytkjaer dobrze uderzył dogranie Kostewycza, ale jednocześnie trafił w stojącego przed nim Marcjanika, co uchroniło gospodarzy przed stratą kolejnej bramki.

Wisła próbowała odrobić straty. W końcowym fragmencie spotkania gospodarze przejęli inicjatywę. Po tym jak na strzał zdecydował się Dominik Furman, Mickey van der Hart był zmuszony do interwencji, w której sparował piłkę na corner.

Sygnał ostrzegawczy zmobilizował poznaniaków do większej dokładności. Na listę strzelców wpisał się Gytkjaer. Dającą bramkę akcję rozpoczął golkiper Kolejorza, który fantastycznie dograł do Tiby, który z kolei idealnie wyłożył piłkę Duńczykowi. Ten z czystym spokojem dopełnił formalności.

Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Lecha. Tym samym Kolejorz ma w dorobku 26 punktów i traci do Wisły zaledwie 1 oczko. Liderująca po szesnastu kolejkach Pogoń ma zaś 31 punktów. Ścisk w tabeli jest więc niesamowity.

PKO Ekstraklasa 29.11.2019 r.                                                                                 Wisła Płock 0:2 Lech Poznań                                                                                    33′ Tymoteusz Puchacz, 90′ Gytkjaer

Wisła Płock: Dahne – Stefańczyk, Marcjanik, Uryga, Michalski – Rasak, Furman – Merebashvili, Szwoch (63′ Kuświk), Tomasik (73′ Sahiti) – Ricardinho (82′ Nowak).

Lech Poznań: Van der Hart – Satka, Dejewski, Rogne, Kostewycz – Muhar, Tiba – Amaral (89′ Moder), Jevtić (84′ Marchwiński), Puchacz (76′ Kamiński) – Gytkjaer.