Strona główna Piłka nożna PKO Ekstraklasa: Lechia bez kibiców

PKO Ekstraklasa: Lechia bez kibiców

0

W najbliższym meczu dwunastej kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk nie będzie mogła liczyć na wsparcie swoich kibiców w potyczce derbowej z Arką Gdynia. Taką decyzję podjął Wojewoda Pomorski – Dariusz Drelich. 

Mecz między wspaniałymi klubami jest wielkim wydarzeniem sportowym. Chciałbym, żeby te rozgrywki mogły się odbyć i być prawdziwym świętem dla kibiców piłki nożnej.

Z uwagi jednak na zaistniałe okoliczności – brak możliwości zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa przez podmioty biorące udział w organizowaniu spotkania oraz negatywną ocenę dokonaną przez Komendanta Wojewódzkiego Policji, byłem zmuszony wydać decyzję zakazującą udziału kibiców gości podczas meczu w Gdyni – czytamy w komunikacie Wojewody.

Wśród przyczyn takiej decyzji znalazło się
  • uznanie meczu przez prezydenta Gdyni za imprezę masową podwyższonego ryzyka,
  • eskalację negatywnych emocji oraz występowanie większej liczby incydentów z udziałem kibiców Arki Gdynia oraz Lechii Gdańsk we wrześniu i październiku,
  • negatywna opinia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku co do organizacji przejazdu oraz bezpiecznego przejścia kibiców Lechii Gdańsk na Stadion Piłkarski w Gdyni,
  • prace remontowe Przystanku SKM Gdynia Redłowo

Spotkanie Arki z Lechią zaplanowano na 20 października o godzinie 15:00.

 

Komentarze