PKO Ekstraklasa: Lechia Gdańsk wywozi z Gliwic komplet punktów!

Aktualizacja: 13 kwi 2023, 07:46
31 sie 2019, 19:45

Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Piasta Gliwice 2:1 w ramach 7. kolejki PKO Ekstraklasy. Wszystkie bramki padły w drugiej części spotkania.

Mistrz Polski po raz drugi w tym sezonie gościł na własnym stadionie zdobywcę Pucharu Polski. Po porażce w Superpucharze (1:3) podopieczni Waldemara Fornalika chcieli w dzisiejszym meczu odegrać się za lipcowe niepowodzenie.

Przyjezdni na prowadzenie mogli wyjść już w 11. minucie meczu. Błąd Koruna starał się wykorzystać Haraslin, jednak jego uderzenie obronił Plach. Piast zdołał odpowiedzieć uderzeniem Rymaniaka w poprzeczkę, jednak nawet w przypadku nieco celniejszego strzału, gol nie zostałby uznany, bowiem prawy obrońca mistrzów Polski był na pozycji spalonej. Pod koniec pierwszej części meczu swoją okazję miał jeszcze Badia, ale czujny w bramce był Kuciak, który obronił jego próbę.

Niezbyt licznie zgromadzeni na trybunach kibice na bramki musieli poczekać do drugiej odsłony dzisiejszego starcia. Na ich nieszczęście to Lechia w 55. minucie objęła prowadzenie. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Peszko, a piłka po odbiciu się od nóg Huka zmyliła golkipera Piasta i wpadła do siatki. Zespół z Gliwic mógł wyrównać w 68. minucie, ale dwa groźny strzały z dystansu Felixa z trudem zdołał jednak wybronić Kuciak. Zamiast gola dla gospodarzy, zobaczyliśmy jednak kolejne trafienie gości. Lechia przeprowadziła groźną kontrę po błędzie jednego z obrońców rywala, po której strzał na bramkę Placha oddał Sobiech. Piłka odbiła się od słupka i wpadła wprost pod nogi Udovicicia, który dobił ją z kilku metrów.

W końcówce spotkania Lechia Gdańsk zadowolona dwubramkowym prowadzeniem oddała inicjatywę rywalowi. Podobnie jak w niedawnym starciu z Jagiellonią została za to surowo ukarana. Piast dostał rzut karny za zagranie piłki ręka w polu karnym przez Nalepę i po skutecznym wykonaniu go przez Felixa zdołała złapać kontakt. Pomimo nerwowej końcówki Lechia uratowała dzisiejsze zwycięstwo i tym samym podreperowała nie najlepszy dorobek punktowy.

31 sierpnia 2019, godz. 17:30 – PKO Ekstraklasa
Piast Gliwice 1:2 Lechia Gdańsk
87. Felix (kar.) – 55. Peszko, 69. Udovicić

Piast Gliwice: Plach – Kirkeskov, Huk, Rymaniak, Korun – Hateley, Sokołowski, Milewski (69. Steczyk), Badia (80. Holúbek) – Félix, Parzyszek (73. Tuszyński)

Lechia Gdańsk: Kuciak – Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenović – Łukasik, Makowski, Kubicki, Peszko (61. Sobiech) – Haraslin (77. Maloča), Udovicić (89. F. Paixao)