PKO Ekstraklasa: Lechia pokonała Legię w Warszawie. Strzeleckie popisy obrońców!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 15:13
28 wrz 2019, 19:37

Lechia Gdańsk wygrała z Legią Warszawa (2:1) w ramach hitowego starcia 10. kolejki PKO Ekstraklasy. Wszystkie bramki w tym meczu zdobyte zostały przez graczy formacji defensywnej.

Początek spotkania należał do zespołu gospodarzy. Pierwszą ciekawą akcję podopieczni Aleksandara Vukovicia przeprowadzili w 8. minucie meczu, kiedy po podaniu Karbownika do sytuacji strzeleckiej doszedł Dominik Nagy. Węgier uderzył jednak zbyt lekko, by zagrozić bramce Dusana Kuciaka. Niedługo potem po nieporozumieniu Karola Fili z bramkarzem Lechii gospodarze wywalczyli rzut rożny. Do dośrodkowanej przez Waleriana Gwilii piłki najwyżej wyskoczył Mateusz Wieteska, który mocnym uderzeniem wyprowadził Legię na prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy mocnym wyrzutem z autu popisał się Haraslin, który zagrał wprost na głowę Michała Nalepy. Obrońca gości wykorzystał nieporadność defensywy rywala i uderzeniem z woleja doprowadził do wyrównania stanu spotkania. Do przerwy utrzymywał się zatem remis 1:1.

Pierwsze minuty drugiej odsłony meczu zdecydowanie należały do podopiecznych Piotra Stokowca. Bardzo szybko zdołali objąć prowadzenie, za sprawą trafienia Błażeja Augustyna. Z prawej strony boiska rzut wolny wykonywał Fila, piłkę głową w polu karnym zgrał Sobiech, a obrońca Lechii dopełnił dzieła, pokonując Radosława Majeckiego uderzeniem głową z kilku metrów. W 60. minucie spotkania Legia mogła doprowadzić do wyrównania, ale piłka po strzale Wieteski odbiła się od poprzeczki. Niewiele później wicemistrzowie Polski mieli kolejną szansę na zdobycie bramki, jednak uderzenie z dystansu Kante, zdołał obronić Kuciak. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem zespołu z Gdańska, który tym samym został nowym liderem PKO Ekstraklasy.

W następnej kolejce Legia Warszawa zmierzy się w Gliwicach z Piastem, natomiast Lechia Gdańsk podejmie u siebie Zagłębie Lubin.

28 sierpnia 2019, godz. 17:30 – PKO Ekstraklasa
Legia Warszawa 1:2 Lechia Gdańsk
12. Wieteska – 38. Nalepa, 52. Augustyn

Legia Warszawa: Majecki – Stolarski, Jędrzejczyk, Wieteska, Karbownik (56. Novikovas) – D. Nagy (46. Lewczuk), Martins, Antolić, Gwilia, Luquinhas – Niezgoda (46. Kante)

Lechia Gdańsk: Kuciak – Fila, Nalepa (62. Makowski), Augustyn, Mladenović – Haraslin (72. Peszko), Łukasik, Kubicki, Gajos, Udovicić (83. F. Paixao) – Sobiech

Sędzia: Szymon Marciniak

Widzów: 23 692