PKO Ekstraklasa: Legia remisuje, choć grała w przewadze

27 cze 2020, 19:24

W sobotnie popołudnie Legia Warszawa stoczyło istotny bój w kontekście przedwczesnego zapewnienia sobie tytułu Mistrza Polski. Rywalem Wojskowych był Piast Gliwice.

Pierwszą groźną akcję przeprowadził w 17. minucie Luquinhas, który po minięciu kilku rywali zdecydował się na strzał z 16 metra, lecz piłkę zdołał wybić Plach.

W pierwszej połowie nie padła jednak żadna bramka.

Od 53. minuty Piast musiał grać w osłabieniu, gdyż drugą żółtą kartkę za faul na Luqinhasie zobaczył Rymaniak.

Mimo gry w przewadze, zawodnik gospodarzy – Wszołek, popełnił głupi błąd. Faul na Milewskim zmusił na sędziującym to spotkanie Szymonie Marcinikaku wskazanie na jedenasty metr. Karnego na gola zamienił Felix, który posłał piłkę w prawy dolny róg.

Legia zdołała wyrównać w 84. minucie. Z prawej strony w pole karne dośrodkowywał Karbownik. W polu szesnastu metrów odnalazł się Rosołek, który strzelił gola mimo interwencji Placha, choć do decyzji o przyznaniu bramki konieczna była wideo weryfikacja.

Dzięki remisie w Warszawie, Legia zachowała przewagę 11 pkt nad Piastem, który przynajmniej do jutra powrócił na 2. miejsce w tabeli, która przed 33. kolejką zajmował poznański Lech.

PKO Ekstraklasa, 27.06.2020.                                                                                  Legia Warszawa 0:1 Piast Gliwice