PKO Ekstraklasa: Legia ROZGROMIŁA Wisłę! Beznadziejna postawa Białej Gwiazdy

Aktualizacja: 2 lut 2023, 14:05
27 paź 2019, 19:23

Legia Warszawa pokonała w spotkaniu kończącym 13. kolejkę PKO Ekstraklasy Wisłę Kraków aż 7:0. Dla Białej Gwiazdy była to już piąta porażka z rzędu.

Gospodarze spotkanie rozpoczęli najlepiej jak mogli. Już w pierwszej minucie rywalizacji golkipera Wisły uderzeniem z powietrza pokonał Luquinhas, który wykorzystał świetne zagranie od Karbownika. Legia dominowała od pierwszych minut, spychając podopiecznych Macieja Stolarczyka pod własne pole karne. W 18. minucie Paweł Wszołek zagrał piłkę w pole karne wprost na głowę Jose Kante, a ten pewnym uderzeniem głową podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Kilkanaście minut później było już 3:0, a na listę strzelców ponownie wpisał się Kante. Tym razem 29-letniemu Gwinejczykowi asystował Antolić, który precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego.

W drugiej połowie podopieczni Aleksandara Vukovicia ani przez chwilę nie obniżali tempa rozgrywania akcji, szukając kolejnych bramek. W 53. minucie po faulu w polu karnym Chuki na Luquinhasie, sędzia Jakubik po analizie VAR podyktował rzut karny. Do “jedenastki” podszedł Kante i na raty pokonał Buchalika, zdobywając tym samym Hat-tricka. W 72. minucie Legia była blisko bramki na 5:0, ale piłka po uderzeniu Gwilii trafiła w poprzeczkę. Chwilę później i tak padła bramka dla gospodarzy, bowiem piękne uderzenie z dystansu oddał Novikovas i golkiper Wisły kolejny raz musiał wyjmować piłkę z siatki. Załamani Wiślacy popełniali coraz więcej błędów i jeden z nich w 80. minucie wykorzystał Paweł Wszołek, który zdobył bramkę na 6:0. Jakby tego było mało w samej końcówce rywala dobił Jarosław Niezgoda, który wykorzystał dośrodkowanie Wszołka i uderzeniem głową dopełnił dzieła zniszczenia.

Legia Warszawa 7:0 Wisła Kraków
2. Luquinhas, 18. Kante, 32. Kante, 53. Kante, 74. Novikovas, 80. Wszołek, 90. Niezgoda

Legia Warszawa: Majecki – Jędrzejczyk, Wieteska, Lewczuk, Karbownik – Martins (71. Niezgoda), Antolić (59. Gwilia) – Luquinhas (58. Praszelik), Wszołek, Novikovas – Kante

Wisła Kraków: Buchalik – Sadlok, Janicki, Wasilewski, Burliga – Klemenz, Savičevič – Michał Mak (46. Chuca), Wojtkowski (46. Zdybowicz), Boguski – Paweł Brożek (66. Silva)