PKO Ekstraklasa: Legia Warszawa obejmuje fotel lidera! Jarosław Niezgoda w roli Jokera.

Aktualizacja: 16 sty 2023, 11:22
3 lis 2019, 19:35

Znakomita forma prezentowana przez podopiecznych Vukovića dawała nadzieje na interesujące spotkanie. Mecz pomiędzy Arką Gdynia (0:1) Legią Warszawa stał się jednostronny po tym jak czerwoną kartkę w 30 minucie. otrzymał Nando Garcia Puchades.

Gospodarze przystępowali do tego spotkania jako drużyna zamykająca tabele ligową. Pierwsze momenty meczu były zdecydowanie lepsze w wykonaniu gości. Legioniści stwarzali groźne sytuacje, które ostatecznie nie przynosiły zmian rezultatu. Dobrą okazję w 26 minucie. zmarnował Artur Jędrzejczyk. Obrońca wyszedł do dośrodkowania z lewej strony boiska i technicznym strzałem próbował pokonać bramkarza gospodarzy. Steinbors udowodnił, że niemożliwe nie istnieje! Instynktownie obronił strzał z 5 metra. Po znakomitej interwencji sędzia przyjrzał się sytuacji, która zdarzyła się na początku powyższej akcji ofensywnej gości. VAR uświadomił Wojciecha Mycia, że powinien pokazać czerwoną kartkę Nando. Hiszpan dopuścił się brutalnego faulu na Martinsie i zasłużenie opuścił boisko.

Czerwień motywująco zadziałała na piłkarzy Arki, którzy cofnęli się bliżej własnego pola karnego i liczyli na grę z kontry. Gospodarze prezentowali lepszą grę, jednak to piłkarze z Warszawy byli w lepszej sytuacji.

W drugiej połowie zawodnicy Arki opadli z sił. W 65 minucie. pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Arvydas Novikovas. Silny strzał Litwina trafił w poprzeczkę. Kilka minut potem Steinbors znów musiał ratować swój zespół. Tym razem obronił strzał Kante z 3 metra. Wprowadzony na boisko w 60 minucie. Jarosław Niezgoda dał bardzo dobrą zmianę. Dzięki niemu Legia wraca do Warszawy z 3 punktami i obejmuje prowadzenie w lidze. Polski napastnik pokonał świetnie grającego w tym spotkaniu bramkarza gospodarzy dopiero w 78 minucie.

3 Listopada 2019 – Arka Gdynia (0:1) Legia Warszawa.