PKO Ekstraklasa: Legia wygrywa i zbliża się do tytułu!

21 cze 2020, 20:37

Legia Warszawa wygrała w meczu 31. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy.

Rywalem lidera tabeli był Śląsk Wrocław. Górą okazali się jednak gospodarze. Na pierwsze emocje nie trzeba było długo czekać. Już w 7. minucie Luquinhas nieźle zagrywał do Jose Kante, który zdołał oddać celny strzał, lecz na posterunku był Putnocki.

Kolejną ciekawą akcję Legioniści przeprowadzili w 22. minucie. Z prawej strony Vesović poszukał Antolicia, który w dogodnej sytuacji strzelił nad bramką.

Wynik spotkania został otworzony w 35. minucie.  Po dośrodkowaniu Pawła Wszołka, o futbolówkę bił się Pekhart z Puerto, lecz ostatecznie znalazła się pod nogami Gwilii.

W 54. minucie padł kolejny gol, w którym po raz kolejny duży udział miał Wszołek, który dośrodkowywał w pole karne, gdzie Pekhart strącił piłkę głową do Gwilii i Gruzin po raz drugi w tym meczu zapisał się na liście strzelców.

Tym samym Legia powiększyła przewagę nad drugim Piastem do 10 pkt. Do zakończenia rozgrywek pozostało sześć kolejek.

PKO Ekstraklasa 21.06.2020.                                                                                        Legia Warszawa 2:0 Śląsk Wrocław