PKO Ekstraklasa: ŁKS Łódź lepszy od Cracovii Kraków

27 lip 2019, 19:39

Cracovia Kraków przegrała na własnym stadionie w meczu 2.kolejki PKO Ekstraklasy z ŁKS-em Łódź 1:2.

Od pierwszych minut to Cracovia przejęła inicjatywę i w 7.minucie dobrze dośrodkował z lewej strony boiska Kamil Pestka jednak uderzenie Rafaela Lopesa obronił Michał Kolba. W 15.minucie blisko zdobycia gola byli gospodarze jednak piłka po uderzeniu Lopesa zatrzymała się na słupku. Niespełna sześćdziesiąt sekund później fenomenalnym podaniem popisał się Dani Ramirez, które wykorzystał Łukasz Sekulski. W kolejnych akcjach atakowali Krakowianie jednak po raz kolejny na wysokości stanął Kołba, który obronił uderzenie Pelle van Amersfoorta. Chwile później na uderzenie zdecydował się Michał Helik jednak piłka minęła bramkę. W końcówce pierwszej połowy kolejną okazję miały Pasy i kolejnym razem lepszy okazał się Kołba.

Początek drugiej części spotkania to atomowe uderzenie Ramireza, które odbił przed siebie, a piłkę z pola szesnastki wybił Łukasz Sekulski. W 54.minucie ręką zagrał Michal Siplak, a rzut karny wykorzystał Maksymilian Rozwandiowicz. W 61.minucie po raz kolejny uderzenia z dystansu Rafael Lopez i po raz kolejny niecelnie. Dziesięć minut przed zakończeniem spotkania wynik podwyższyć mógł Dani Ramirez jednak piłka po jego uderzeniu minęła bramkę. Gospodarze mogli strzelić bramkę kontaktową po uderzeniu głową Rafaela Lopesa jednak piłkę z linii bramkowej w ostatnich chwili wybił bramkarz Łodzian. W doliczonym czasie gry bramkę dla Cracovii zdobył Sergio Hancu jednak podopiecznych Michała Probierza było stać tego dnia na jedno trafienie.

Cracovia Kraków – ŁKS Łódź 0:2 (0:1)

Hanca 91 – Sekulski 16, Rozwandowicz 55 (k)