Strona główna Piłka nożna PKO Ekstraklasa: Mecze 19. kolejki bez kibiców!

PKO Ekstraklasa: Mecze 19. kolejki bez kibiców!

0
fot: Raków Częstochowa

Nie dość, że w ostatnich kolejkach frekwencja na trybunach stadionów goszczących mecze piłkarskiej Ekstraklasy mocno spadła, tak organizatorzy spotkań 19. kolejki chcą ograniczyć liczbę miejsc dla kibiców. 

Władze Rakowa Częstochowa, który mecze rozgrywa w Bełchatowie, zapowiedziały, że najbliższej potyczki z Górnikiem nie obejrzą kibice z Zabrza. Obecność gości na naszym stadionie uzależniona jest od porozumienia kibiców. Mecz z zabrzanami ma jednak status podwyższonego ryzyka, więc sympatycy gości nie mogą być na nim obecni – tłumaczył prezes Rakowa, Wojciech Cygan.

Wiele wskazuje na to, że kibiców może zabraknąć podczas spotkania Śląsk – Lech. To wynik zamieszania jakie miało miejsce w trakcie pierwszej połowy meczu Śląsk – Legia. Fani gospodarzy wystrzelili sztuczne ognie, co zmusiło na Piotrze Lasyku przerwanie potyczki.

Klub z Wrocławia postanowił więc zamknąć trybunę B, z której wystrzeliwano fajerwerki. Wniosek ten powędrował do wojewody, lecz na znacznie bardziej radykalne posunięcie zdecydowała się Policja, która złożyła wniosek o zamknięcie Stadionu Wrocław na mecz z Kolejorzem.

Źródło: Dziennik Zachodni i Głos Wielkopolski

Komentarze