PKO Ekstraklasa: Mistrz ograł wicemistrza w hicie kolejki!

Aktualizacja: 2 lut 2023, 14:06
6 paź 2019, 19:26

Piast Gliwice pokonał Legię Warszawa 2:0 w ramach hitu 11. kolejki PKO Ekstraklasy. Bramki dla mistrzów Polski zdobyli Piotr Parzyszek oraz Jorge Felix.

Pierwsze trzydzieści minut rywalizacji nie obfitowało w wielkie emocje. Oba zespołu nie stwarzały sobie bowiem zbyt wielu sytuacji do zdobycia bramki. Nieco ciekawiej było w ostatnim kwadransie pierwszej odsłony meczu. W 32. minucie dogodnej okazji do zdobycia bramki nie wykorzystał Arvydas Novikovas, który spudłował z pięciu metrów. Tuż przed przerwą swojej sytuacji nie wykorzystał też Luquinhas, który standardowo po minięciu kilku rywali oddał niecelne uderzenie.

Druga odsłona rywalizacji to popis skuteczności Piasta Gliwice. W 57. minucie mocne podanie z prawej strony w pole karne posłał Milewski, a znajdujący się w “szesnastce” Piotr Parzyszek mocnym uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Majeckiego. Kilkanaście minut później z obroną Legii zabawił się Jorge Felix, który podwyższył prowadzenie mistrzów Polski na 2:0. Pierwsze uderzenie Hiszpana zostało zablokowane przez jednego z defensorów gości, ale piłka na jego szczęście ponownie znalazła się pod jego nogami i w sytuacji sam na sam z golkiperem Legii, pokonał go efektowną podcinką. Aleksandar Vuković zareagował na utratę kolejnej bramki aż trzema zmianami w odstępie kilku minut. Na murawie pojawił się m.in. Paweł Wszołek, dla którego był to debiut w zespole z Warszawy. Zmiany na niewiele się jednak zdały, bowiem wynik spotania nie uległ zmianie i to Piast sięgnął po trzy punkty.

Piast Gliwice 2:0 Legia Warszawa
57. Parzyszek, 68. Félix

Piast Gliwice: Plach – Kirkeskov, Rymaniak, Korun, Malarczyk – Hateley, Milewski (83. Steczyk), Sokołowski, Badia – Parzyszek (61. Tuszyński), Félix

Legia Warszawa: Majecki – Jędrzejczyk, Wieteska, Lewczuk, Luís Rocha (72. Karbownik) – Martins, Antolić, Novikovas (69. Wszołek), Gwilia, Luquinhas – Kante (69. Niezgoda)