PKO Ekstraklasa: Mistrzowie Polski lepsi od płocczan

18 sie 2019, 17:32

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 5. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał 1:0 Wisłę Płock. Jedyne trafienie w meczu zaliczył Piotr Parzyszek.

Waldemar Fornalik na pojedynek z Wisłą Płock zdecydował się na eksperymentalne ustawienie z trójką środkowych obrońców. Decyzja ta podyktowana była dość trudną sytuacją kadrową w szeregach mistrzów Polski, bowiem nie mogli wystąpić między innymi Patryk Dziczek, Martin Konczkowski, czy ostoja defensywy Jakub Czerwiński. Z kolei swoje szanse dostali chociażby Bartosz Rymaniak i Jakub Holubek. I to właśnie ten pierwszy, w dużej mierze przyczynił się do zwycięstwa. Prawy defensor w 32. minucie odzyskał piłkę pod polem karnym rywali i dobrze dograł do Piotra Parzyszka, który płaskim strzałem dał prowadzeniem mistrzom Polski.

Płocczanie mieli swoje okazje, aby wyrównać stan rywalizacji, ale najpierw, po tym jak w 74. minucie Merebaszwili wpakował piłkę do bramki odgwizdany został spalony, a w 80. minucie dwoma świetnymi interwencjami popisał się Plach.

Wisła Płock po 5 kolejkach PKO Ekstraklasy z dorobkiem zaledwie jednego punktu plasuje się na ostatniej pozycji w ligowej tabeli. Piast mając osiem oczek jest piąty.

18 sierpnia 2019, 15:00- PKO Ekstraklasa:
Piast Gliwice 1:0 Wisła Płock