PKO Ekstraklasa: Niespodzianka w Płocku. Wisła lepsza od Legii Warszawa!

Aktualizacja: 13 kwi 2023, 07:45
18 wrz 2019, 20:16

Wisła Płock po trafieniu Grzegorza Kuświka pokonała Legię Warszawa w zaległym meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy. Tym samym zrehabilitowała się swoim kibicom za piątkową porażkę z Zagłębiem Lubin (0:5).

W pierwszych minutach spotkania nieznaczną przewagę miała Legia Warszawa. Podopieczni Aleksandara Vukovicia dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej zagrażali bramce rywala. W 9. minucie dogodną okazję do oddania strzału miał Jarosław Niezgoda po dośrodkowaniu z prawej strony Stolarskiego, ale napastnik Legii niecelnie uderzył głową i piłka minęła słupek bramki. Tempo rozgrywania akcji obu zespołów nie było zbyt intensywne. Z czasem lekką przewagę na murawie osiągnęła Wisła, która zepchnęła pod własne pole karne przyjezdnych. W 40. minucie z rzutu wolnego strzał oddał Dominik Furman, który sprawił spore problemy Radosławowi Majeckiemu. Młodzieżowy reprezentant Polski wybił piłkę wprost pod nogi Grzegorza Kuświka, który uderzeniem z niewielkiej odległości wyprowadził Nafciarzy na prowadzenie.

Wicemistrzowie Polski na drugą połowę wyszli z nastawieniem jak najszybszego odrobienia strat. W 52. minucie Arvydas Novikovas, który zastąpił na murawie Cafu, dośrodkował w pole karne, a dobrze ustawiony w nim Niezgoda oddał groźny strzał głową, który wybronił jednak Dahne. Kolejną okazję do doprowadzenia do wyrównania miał w 67. minucie Domagoj Antolić, który po podaniu od Dominika Nagy’a oddał mocny, lecz niecelny strzał. Chwilę później węgierski pomocnik sam miał okazję, by pokonać golkipera Wisły, ale i on nie popisał się skutecznością. Legia w drugiej odsłonie spotkania zdominowała zespół z Płocka, który zadowolony z rezultatu skupiał się tylko i wyłącznie na bronieniu dostępu do własnej bramki. Ostatecznie podopieczni Radosława Sobolewskiego dowieźli skromne zwycięstwo, które pozwoliło im awansować w tabeli na 11. lokatę.

W następnej kolejce Wisła Płock w niedzielę podejmie u siebie Wisłę Kraków, z kolei Legia Warszawa w innym niedzielnym meczu zmierzy się z Cracovią.