PKO Ekstraklasa: Pech Wróbla. Wymęczona wygrana Zagłębia

19 cze 2020, 20:15

W pierwszym meczu PKO Ekstraklasy po podziale ekip na dwie stawki, Zagłębie Lubin jako pierwszy zespół grupy walczącej o utrzymanie w krajowej elicie zdobył komplet punktów, zwyciężając ostatnią ekipę w tabeli ŁKS Łódź 1-0. Jedyny gol spotkania padł w końcowych fragmentach pierwszej części po strzale Damjana Bohara.

W pierwszej odsłonie spotkania obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko, stwarzając kilka dobrych okazji do zdobycia bramek. Goście w swoich szeregach mieli jednak największego pechowca na boisku Jakuba Wróbla. Łódzki zawodnik w 7. min. trafił do siatki rywali, lecz sędzia dopatrzył się jego faulu i po analizie VAR gola przyjezdnym anulował. W 24.min. ten sam zawodnik za faul został napomniany żółtą kartką, a 14 minut później po kolejnym nieprzepisowym zagraniu i kolejnej żółtej kartce, w konsekwencji czerwonej musiał opuścić boisko. Lubińscy piłkarze wykorzystali grę w przewadze golem “do szatni”. Żivec wypuścił w “uliczkę” Bohara, a Słoweniec sprytnie posłał piłkę obok interweniującego Malarza i do przerwy Zagłębie prowadziło 1-0.

Będący na straconej pozycji po zmianie stron ŁKS tylko w pierwszym okresie był w dużych opałach. W 50.min. klasyczną centrę w pole karne outsidera ligi finalizował Kopacz, a dużo szczęścia miał interweniujący na linii bramkowej Corral, a następnie Malarz. Potem tempo siadło, a Zagłębie ku zdziwieniu kibiców szanowało ten skromny wynik, zamiast dobić rywala. Ceną za taką grę mogła być utrata punktów przez lubinian w ostatniej  minucie regulaminowego czasu gry. Po kornerze w wykonaniu Trąbki Dąbrowski trafił w poprzeczkę, a okazję do wyrównania miał też kilka sekund później Carlos Moros.

Mimo zwycięstwa,kibice Zagłębia opuszczali stadion w Lubinie niezadowolenie z zachowawczej postawy swojej drużyny.

ZAGŁĘBIE LUBIN  1:0  ŁKS ŁÓDŹ

Bohar 45.

Zagłębie Lubin: Hładun – Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balić – Baszkirow, Poręba (83. Tosik), Dražić (89. Szysz), Żivec (77. Starzyński) – Bohar, Białek.

ŁKS Łódź: Malarz – Grzesik, M. Dąbrowski, Moros, Klimczak – Pirulo (64. A. Domínguez), Sajdak (59. Ratajczyk), Srnić, Trąbka – Wróbel, Corral.