PKO Ekstraklasa: Pewna wygrana Lecha!

Aktualizacja: 31 sty 2023, 12:22
9 cze 2020, 22:22

Lech Poznań okazał się lepszy od Pogoni Szczecin we wtorkowym meczu PKO Ekstraklasy.

Do przerwy było 2:0 dla Kolejorza. Pierwszą bramkę zdobył w 22. minucie Moder, któremu z lewej strony boiska dogrywał Puchacz.

W 31. minucie padła kolejna bramka. Tym razem przed własnym polem karnym piłkę stracił naciskany przez Modera Podstawski, zaś skutecznym strzałem zza linii 16 metra popisał się Gytkajer.

Pogoń mogła odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. W 35. minucie mający sporo miejsca przed polem karnym Żurawski oddał strzał, lecz na posterunku był Van der Hart. Niespełna 10 minut później holenderski bramkarz okazał się lepszy w sytuacji sam na sam od Podstawskiego.

Dwie zmiany w Pogoni na początku drugiej połowy nie poprawiły gry gości. Już w 57. minucie bramkę dla Lecha zdobył Ramirez. Najpierw zza pola karnego uderzał Moder, lecz na posterunku był Stipica, który wybronił dobitkę Butki, lecz ostatnie słowo powiedział uderzający z 8 metra Ramirez.

4 minuty później kolejne trafienie dla Kolejorza zanotował Kamiński, któremu prostopadłą piłkę w pole karne posłał wspominany wcześniej Ramirez.

Ostatecznie Kolejorz dowiózł zwycięstwo 4:0.

W dzisiejszym meczu sędzia Szczech pokazał tylko jedną żółtą kartkę, którą w 15. minucie obejrzał Listkowski z Pogoni Szczecin.

Dzięki wygranej Lech wskoczył na 3. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy.

PKO Ekstraklasa; 09.6.2020.                                                                                    Lech Poznań 4:0 Pogoń Szczecin                                                                                22′ Moder, 31′ Gytkjaer, 57′ Ramirez, 61′ Kamiński