PKO Ekstraklasa: Piast i Lech dzielą się punktami na początek sezonu

21 lip 2019, 01:26

Piast Gliwice zremisował na swoim stadionie 1:1 z Lechem Poznań w 1. kolejce PKO Ekstraklasy. Gole zdobyli Jorge Garcia oraz Paweł Tomczyk. Gospodarze ostatnie kilkanaście minut musieli grać w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Tomasa Huka.

W pierwszej połowie spotkania to piłkarze Piasta byli lepszym zespołem. Być może z powodu irytacji po odpadnięciu z eliminacji do Ligi Mistrzów, być może z powodu marzeń o obronie mistrzostwa, a być może po prostu dzięki wyższym umiejętnościom piłkarskim. Tak czy siak w pierwszej części to gospodarze byli dynamiczniejsi oraz dokładniejsi i kontrolowali przebieg spotkania. I to oni szybko wyszli na prowadzanie.

W 6. minucie Jorge Garcia świetnie wyskoczył do dośrodkowania i głową, co biorąc pod uwagę jego wzrost jest dość sporym wyczynem, umieścił piłkę w siatce gości. Za ciosem jednak piłkarze Piasta pójść nie potrafili, choć wrażenie pozostawili po sobie całkiem przyzwoite.

W drugiej połowie to piłkarze Lecha doszli do głosu, a mecz mógł naprawdę się podobać. Sporo szybkich akcji w obie strony w ciągu kilkunastu minut, co w polskiej lidze nie jest częstym zjawiskiem. Bramek jednak brakowało, choć być powinny, ale szwankowała jak zwykle skuteczność.

Impulsem dla gości była czerwona kartka dla Tomasa Huka w 77. minucie. Zawodnik Piasta przewrócił rywala wychodzącego sam na sam z Plachem i musiał przedwcześnie opuścić boisko.  Luki w szykach Piasta wykorzystał Paweł Tomczyk, który zdobył bramkę 2 minuty po zameldowaniu się na placu gry. Wślizgiem zmieścił piłkę między nogami bramkarza Piasta i doprowadził do remisu. Lech mógł nawet pokusić się o komplet punktów, ale zabrakło już czasu. Mamy więc, biorąc po uwagę przebieg całego spotkania, sprawiedliwy remis.

20 lipca 2019, godz.20:00 – PKO Ekstraklasa                                                                 Piast Gliwice 1:1 Lech Poznań                                                                                    Garcia 6′ Tomczyk 82′

Piast Gliwice: Plach; Kirkeskov, Parzyszek, Dziczek, Felix, Valencia, Sokołowski, Badia, Mokwa, Huk, Korun.

Lech Poznań: Van der Hart; Gumny, Rogne, Crnomarković, Kostewycz, Jóźwiak, Muhar, Tiba, Puchacz, Jevtić, Amaral.