PKO Ekstraklasa: Piast wygrywa mimo osłabienia

12 lip 2020, 17:03

Piast Gliwice pokonał w 35. kolejce PKO Ekstraklasy Jagiellonię Białystok.

Aktualni mistrzowie Polscy już wiedzą, że nie obronią tytułu, który w tym sezonie przypadnie Legii Warszawa. Mimo to Piast nie odpuszcza walki o 2. miejsce. W niedzielne popołudnie wygrał z Jagiellonią, choć od drugiej polowy grał w osłabieniu.

W 12. minucie piłkę przed własnym polem karnym stracił Borysiuk. Futbolówka uderzyła w nogi Jorge Felixa i powędrowała w kierunku Parzyszka, który wykorzystał okazję i strzelił bramkę na 1:0.

Dwie minuty później prowadzenie podwyższył Piast. Dośrodkowanie z lewej strony boiska wykorzystał Felix, który głową trafił do siatki.

Mimo drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Milewskiego, Piast utrzymał wynik i wygrał 2:0. Na koncie ma w tej chwili 60 pkt.