PKO Ekstraklasa: Podsumowanie 28. kolejki

Aktualizacja: 27 sty 2023, 07:30
8 cze 2020, 08:01

Za nami 28. kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy.

Miniony weekend z piłką nożną w Polsce rozpoczęliśmy od meczu Korony z Piastem. W Kielcach triumfowała drużyna z Gliwic. Dla mistrzów Polski bramki zdobyli Sebastian Milewski i Jorge Felix. Jako pierwsi na prowadzenie wszyli jednak gospodarze, dla których gola zdobył Forsell.

W drugim piątkowym meczu Górnik zremisował 2:2 z Lechią Gdańsk. Zabrzanie mogą mówić o sporym pechu. Do 80. minuty prowadzili bowiem 2:0, a gole dla gospodarzy strzelił Erik Jirka. W ostatnich minutach spotkania dwukrotnie trafiał do siatki Łukasz Zwoliński.

Remis 2:2 padł też w pierwszym sobotnim spotkaniu. Gole dla grającej u siebie Jagiellonii wywalczył Bida i Puljic, zaś dla Wisły Płock – Sheridan i Furman.

Na remis zagrało też Zagłębie Lubin z Lechem Poznań. Tym razem obie drużyny zdołały strzelić po 3 gole. Gole dla gospodarzy, którzy do przerwy prowadzili 3:1 strzelili: Starzyński, Zivec i Starzyński, zaś dla Lecha – Gytkjaer, Kamiński i Ramirez.

Na zakończenie sobotniej serii gier Pogoń Szczecin gościła u siebie Cracovię. Lepiej spisała się drużyna znad morza, która wygrała po bramce Drygasa.

Niedzielna seria gier rozpoczęła się od remisu 1:1 Rakowa z ŁKS-em Łódź. Gola dla drużyny z Częstochowy wywalczył Jach, zaś dla ŁKS-u – Gracia.

W następnym meczu Arka pokonała 2:1 Śląsk Wrocław. W Gdynii bramki zdobywali Danach i Vejinovic oraz po drugiej stronie – Chrapek.

Kolejną porażkę zanotowała też Wisła Kraków, która podejmowała Legię Warszawa. Lepiej spisał się lider PKO Ekstraklasy, który triumfował po dwóch bramkach Pekharta i jednej Gvilii. Gola dla gospodarzy strzelił Burlia.

Aktualnym liderem PKO Ekstraklasy jest Legia Warszawa, która w dorobku ma 57 pkt.