PKO Ekstraklasa: Podsumowanie 30. kolejki. Legia traci punkty!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 13:44
14 cze 2020, 20:19

14 czerwca odbyła się ostatnia kolejka sezonu zasadniczego piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Wszystkie spotkania odbyły się tego samego dnia o godzinie 18:00.

Ciekawie było w Warszawie, gdzie do przerwy lider tabeli i zwycięzca rundy zasadniczej, Legia, przegrywała z Górnikiem 1:0. Bramkę dla Zabrzan zdobył Jimenez. Co ciekawe, kilka minut po wznowieniu gry podwojenie prowadzenia dał Angulo. Ostatecznie żadna z drużyn nie zdołała po raz kolejny pokonać bramkarza rywali i Górnik pokonał wicemistrzów Polski 2:0.

Tym samym Legia po 30. kolejkach ma na swoim koncie 60 pkt przewagi, zaś drugi Piast traci do niej 7 pkt. Aktualni mistrzowie Polscy wygrali w Białymstoku 2:0, a bramki dla obrońców tytułu zdobywali Parzyszek i Hateley.

Z 49 punktami sezon zasadniczy zakończył Śląsk Wrocław i Lech Poznań. Drużyna z Wrocławia pokonała u siebie ŁKS Łódź 4:0, a bramki w tym spotkaniu strzelili: Markovic, Stiglec, Płacheta i Exposito.

Grający w Kielcach Lech wygrał 3:0 po trzech bramkach Gytkjaera, który przewodzi klasyfikacji strzelców z dorobkiem 20 goli.

3 pkt mniej zgromadziła Cracovia, która podejmowała u siebie Wisłę Płock. W spotkaniu tych drużyn bramki zanotowali Amersfoort z Cracovii i Szwoch z Wisły, co dało obu zespołom punkt po remisie 1:1.

Taki sam rezultat padł w spotkaniu szóstej Pogoni z ósmą Lechią. W Szczecinie gole zdobywali Hostikka i Gajos.

Trzy bramki oglądaliśmy w meczu drużyn grających od przyszłej kolejki w grupie spadkowej. Raków po golach Petraska i Forbesa pokonał 2:1 Zagłębie Lubin, dla którego trafienie zanotował Bialek.

Bez bramek w Gdynii, gdzie Arka rywalizowała z Wisłą Kraków.