PKO Ekstraklasa: Podział punktów przy Bułgarskiej

Aktualizacja: 24 sty 2023, 14:40
20 wrz 2019, 22:32

Remisem zakończyło się spotkanie Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok. Na trafienie Patryka Klimali odpowiedział z rzutu karnego Paweł Tomczyk.

Pierwsze minuty spotkania w Poznaniu to zdecydowana przewaga podopiecznych Dariusza Żurawia. Kolejorz już w 27. sekundzie meczu oddał pierwszy strzał na bramkę rywali. Niestety uderzenie debiutującego dziś Jakuba Kamińskiego było niecelne. Kilkanaście sekund później Kamil Jóźwiak miał swoją sytuację, ale jego próba została zablokowana.

W kolejnych fragmentach meczu obraz gry się nie zmieniał. Gospodarze nadal mieli przewagę, ale ograniczali się do strzałów z dalszej odległości. Nie mogły one jednak zaskoczyć Damiana Węglarza. Mimo optycznej przewagi Kolejorza to goście zdobyli pierwsi bramkę. W 23. minucie Pedro Tiba popełnił fatalny błąd w rozegraniu piłki i tę przejęli gracze Jagiellonii. Podanie do wychodzącego na sam na sam Patryka Klimali, a ten bez problemów umieszcza futbolówkę w siatce.

W 38. minucie tuż przed polem karnym gości faulowany był Kamil Jóźwiak. Arbiter spotkania podyktował rzut wolny, a na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Tymoteusz Puchacz. Jego strzał trafił jednak tylko w mur. Po chwili sędzia przerwał grę i skorzystał z systemu VAR. Okazało się, że piłka trafiła w rękę jednego z zawodników z muru i Lechowi należała się jedenastka. Odpowiedzialność na swoje barki wziął Paweł Tomczyk i silnym strzałem doprowadził do remisu.

W drugiej połowie tempo gry znacznie spadło. Podopieczni Dariusza Żurawia nie mieli już tak znacznej przewagi nad swoim rywalem i rzadziej oglądaliśmy ich pod bramką rywali. Dodatkowo zawodnicy obu drużyn byli zdecydowanie bardziej agresywni w swoich poczynaniach czego efektem były trzy żółte kartki oraz dwie wymuszony zmiany w drużynie Lecha Poznań.

Szczególnie wiele prostych błędów w drużynie Kolejorza popełniał jeden z wcześniejszych liderów, Pedro Tiba. Do końca meczu żadna z drużyn nie potrafiła zagrozić bramce rywali i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

20 września 2019, 20:30- PKO Ekstraklasa
Lech Poznań 1:1 Jagiellonia Białystok