PKO Ekstraklasa: Podział punktów w Gdańsku! Poprzeczka uratowała Śląsk przed porażką

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:15
24 sie 2019, 19:34

Lechia Gdańsk zremisowała przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław 1:1 w ramach 6. kolejki PKO Ekstraklasy. Bramki w meczu przyjaźni strzelali Przemysław Płacheta oraz Sławomir Peszko.

Od pierwszych minut spotkania nieznaczną przewagę mieli piłkarze Vitezslava Lavicki. Dość często przedostawali się w pole karne gości, jednak brakowało skuteczności pod bramką Kuciaka. W 17. minucie niecelnie z około 20 metrów uderzył Robert Pich, który okazji nie wykorzystał także kilka minut wcześniej. Pierwszą dogodną szansę do zdobycia gola Lechia miała w 24. minucie, kiedy to z ostrego kąta uderzył Filip Mladenović, ale czujny w bramce okazał się Putnocky. Śląsk kreował sobie kolejne okazje do objęcia prowadzenia i kilka minut przed przerwą dopiął swego. Do piłki przed polem karnym dopadł Przemysław Płacheta, który mocnym strzałem po ziemi pokonał golkipera gdańszczan.

Zespół z Trójmiasta zmotywowany wyszedł na drugą odsłonę tego starcia. Podopieczni Piotra Stokowca w przypadku dzisiejszej porażki po 6. kolejkach mieliby aż 10 punktów starty do Śląska. W 49. minucie to goście mogli jednak zdobyć drugą bramkę, ale strzał Mączyńskiego z rzutu wolnego obronił Kuciak. Kilka minut później pięknym uderzeniem lewą nogą popisał się Sławomir Peszko, doprowadzając do wyrównania. Asystę przy tym golu zanotował Lukas Haraslin. Śląsk mógł ponownie wyjść na prowadzenie w 67. minucie, jednak uderzenie Picha z dystansu efektownie wybronił golkiper Lechii. Zdobywca Pucharu Polski w doliczonym czasie spotkania mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale piłka po uderzeniu Rafała Wolskiego odbiła się od poprzeczki i tym samym mecz zakończył się podziałem punktów.

24 sierpnia 2019, godz. 17:30 – PKO Ekstraklasa
Lechia Gdańsk 1:1 Śląsk Wrocław
54. Peszko – 38. Płacheta

Lechia Gdańsk: Kuciak – Mladenović, Augustyn, Nalepa, Fila – Kubicki, Lipski (46. Wolski), Łukasik, Haraslin (78. Udovicić) – Peszko (83. Gajos), F. Paixao

Śląsk Wrocław: Putnocky – Broź, Golla, Puerto, Stiglec – Łabojko, Mączyński, Cholewiak (85. Chrapek), Pich – Płacheta (89. Hołownia), Expósito (60. Szczepan)