PKO Ekstraklasa: Podział punktów w Łodzi. Kozulj zmarnował rzut karny na wagę zwycięstwa!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 15:17
21 lut 2020, 20:02

Remisem 0:0 zakończyło się pierwsze starcie 23. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy ŁKS Łódź a Pogonią Szczecin. Mimo wielu okazji po stronie gospodarzy oraz rzutu karnego dla gości nie doczekaliśmy się bramek.

Mimo, że było to starcie ostatniej drużyny PKO Ekstraklasy z trzecią, w pierwszej połowie spotkania tej różnicy na murawie nie było widać. Podopieczni Kazimierza Moskala w niczym nie ustępowali wyżej notowanym graczom prowadzonym przez Kostę Runjaicia. Oba zespoły konstruowały mało akcji pod bramką rywala, koncentrując się głównie na grze w środkowej części boiska.

W 28. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie po bardzo dobrym podaniu z głębi pola Macieja Dąbrowskiego do wbiegającego w pole karne Macieja Wolskiego. 22-letni pomocnik uderzył jednak piłkę głową zbyt lekko, by zaskoczyć golkipera Portowców, Dante Stipicę. Bliski szczęścia był również Dragoljub Srnić, ale ponownie górą był chorwacki bramkarz. Pogoń, która marzy o tytule mistrzowskim w pierwszych 45 minutach zdołała na stadionie outsidera ligi oddać zaledwie jeden, niezbyt mocny strzał na bramkę.

Po przerwie stroną przeważającą nadal byli gospodarze. W 63. minucie bliski zdobycia bramki był Jakub Wróbel, który na boisku zastąpił Corrala, ale w sytuacji sam na sam ze Stipicą fatalnie skiksował w dogodnej sytuacji. W 83. minucie ŁKS stworzył sobie kolejną okazję do objęcia prowadzenia. Minimalnie pomylił się jednak w tej sytuacji Grzesik i nadal utrzymywał się bezbramkowy remis. W doliczonym czasie gry Vidmajer sfaulował w polu karnym Kozulja i sędzia Frankowski podyktował rzut karny dla Portowców. Do “jedenastki” podszedł sam poszkodowany i… fatalnie przestrzelił. Niewykorzystana szansa mogła się w samej końcówce meczu zemścić na ekipie gości, ale strzał jednego z gospodarzy kapitalnie obronił Stipica i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

W następnej kolejce PKO Ekstraklasy ŁKS Łódź zmierzy się na wyjeździe z Arką Gdynia, natomiast Pogoń Szczecin w Zabrzu zagra z Górnikiem.

ŁKS Łódź 0:0 Pogoń Szczecin

ŁKS Łódź: Malarz (C) – Grzesik, Moros, M. Dąbrowski, Vidmajer – Srnić – Trąbka, A. Domínguez, Wolski (72. Guima), Ratajczyk (82. Sajdak) – Corral (46. Wróbel)

Pogoń Szczecin: Stipica – Stec, Triantafyllopoulos, Zech, Nunes – Podstawski, D. Dąbrowski – Kowalczyk (C), Cibicki (78. Benyamina), Spiridonović (79. Kozulj) – Manias (70. Listkowski)

Widzów: 5 150