PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin zwycięża i wskakuje na fotel lidera

29 lip 2019, 21:18

W ostatnim spotkaniu PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin pokonała na własnym stadionie Arkę Gdynia 2:0 i awansowała na fotel lidera.

Pierwszą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli Szczecinianie gdy z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska uderzał Kożulji jednak piłkę nad bramkę sparował Steinbors. Arkowcy odpowiedzieli uderzeniem Antkowiaka, które wybił przed siebie Stipica. W drugiej połowie to przyjezdni powinni wyjść na prowadzenie jednak sytuacji sam na sam nie wykorzystał Antonik. Sytuacja zemściła się w 74.minucie gdy na krótkie rozegranie rzutu wolnego zdecydowali się portowcy, a piłkę potężnym uderzeniem do bramki skierował Kozulja. Przyjezdnych w 97.minucie dobił Spiridonović wykorzystując kontratak. Gospodarze dzięki zwycięstwu mają komplet punktów i otwierają tabelę PKO Ekstraklasy, a na przeciwnym biegunie są podopieczni Jacka Zielińskiego, którzy w tym roku jeszcze nie zapunktowali.

Pogoń Szczecin – Arka Gdynia 2:0 (0:0)