PKO Ekstraklasa: Raków Częstochowa pokonuje Lechię Gdańsk na GIEKSA Arenie w Bełchatowie!!

18 sie 2019, 19:24

Beniaminek najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce -Raków Częstochowa pokonuje drużynę która uczestniczyła w eliminacjach do Ligi Europy UEFA, Lechię Gdańsk 2:1 w 5 kolejce PKO BP Ekstraklasy.

W 88 minucie Artur Sobiech pada w polu karnym, po kontakcie z Emir Azemoviciem. Po wideowerfikacji sędzia dyktuje rzut karny. Rzut karny na bramkę zamienia Artur Sobiech, mamy 2:1.

20 minut pierwszej połowy bardziej wyrównane, chociaż lepszy ten okres czasu w wykonaniu klubu z Częstochowy, który podwyższył prowadzenia.

Szybka odpowiedź Lechii Gdańsk, zgrana piłka do Flavio Paixao, który strzelił na bramkę, ale Michał Gliwa znalazł się na posterunku.

Bardzo dobrze drugą połowę rozpoczyna Raków Częstochowa, który po bramce Igora Sapały w 51 minucie prowadzi 2:0.

Szybko odpowiedziała Lechia Gdańsk, ale gol Artura Sobiecha z 43 minuty nie został uznany po werfikacji VAR. Były reprezentant Polski bowiem znajdował się na minimalnym spalonym.

Bardzo dobre zagranie do wychodzącego na pozycję po lewej stronie Szczepańskiego, który wbiegł z piłką w pole karne i zagrał do nabiegającego Felicio Browna Forbsa, a ten uderza w róg bramki, mamy 1:0 dla Rakowa Częstochowa.

W drugim kwadransie pierwszej połowy bez żadnych klarownych sytuacji dla obu zespołów. Widać natomiast przewagę przyjezdnych w posiadaniu piłki, którzy próbują skonstruować sytuacje bramkowe z dużą ilością podań.

Po pierwszych pietnastu minutach  bliższy strzelenia bramki był Raków Częstochowa. W 10. minucie kapitalny strzał z około 18 metra oddał Jakub Apolinarski, ale golkiper “biało-zielonych” kapitalną robinsonadą wyciągnął piłkę zmierzającą ku okienka bramki. Coraz bardziej widać gospodarzy tego spotkania w 15 minucie bardzo dobry strzał z dystansu oddał Brown Forbes.

W 3 minucie spotkania bardzo bliski zdobycia bramki był zespół gospodarzy po zagraniu piłki w pole karne, zawodnik Rakowa dobrze uderzył futbolówkę, ale jeszcze lepiej na linii zachował się Dusan Kuciak.

Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk 2:1 (1:0)

Brown Forbes 41, Sapała 51 – Sobiech 90 (karny),

Raków Częstochowa: 1. Michał Gliwa – 2. Tomáš Petrášek, 5.Emir Azemović, 77. Dawid Szymonowicz, 17. Peter Schwarz – 10. Igor Sapała, , 23. Patryk Kun, 30. Miłosz  Szczepański (80. Michał Skóraś), 39. Jakub Apolinarski (94. Daniel Bartl) – 9. Sebastian Musiolik (86. Kamil Piątkowski) , 91. Felicio Brown Forbers

Lechia Gdańsk: 12. Dusan Kuciak – 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 26. Błażej Augustyn, 22. Filip Mladenović – 6 Jarosław Kubicki, 9 Patryk Lipski, 36 Tomasz Makowski (46.Maciej Gajos) – 17 Lukas Haraslin (46. Sławomir Peszko) , 90 Artur Sobiech, 28 Flavio Paixao (71. Rafał Wolski)

Żółte kartki: Makowski, Nalepa, Gajos, Sobiech, Mladenović, Wolski – Apolinarski, Sapała

Sędziuje: Jarosław Przybył