PKO Ekstraklasa: Raków zdominował Arkę

Aktualizacja: 18 sty 2023, 14:06
14 wrz 2019, 17:09

Raków Częstochowa odniósł trzecie zwycięstwo w sezonie. Beniaminek PKO Ekstraklasy pokonał Arkę Gdynia 2:0. Drużynie spod Jasnej Góry zwycięstwo zapewnili nowi piłkarze, Jarosław Jach i Felicio Brown Forbes.

Ten drugi dołączył do drużyny przed sezonem i wcześniej zdobył już 2 gole. Jach z kolei kilka tygodni temu został wypożyczony z Crystal Palace i w tym meczu debiutował. Świetnie wprowadził się do drużyny, bo od razu strzelił gola. W 31. minucie, po wrzutce z prawej strony, strzałem głową, otworzył wynik spotkania.

Do przerwy lepsza była jego drużyna, ale nie potrafiła podwyższyć prowadzenia. Stało się to w drugiej części. W końcówce meczu, sytuację sam na sam wykorzystał Brown Forbes. Kilkanaście minut wcześniej z daleka uderzał Petr Schwarz, ale Pavels Steinbors zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Po tym stałym fragmencie, głową uderzał Tomas Petrasek, ale minimalnie się pomylił.

Raków wygrał po raz trzeci w tym sezonie. 9 punktów to cała dotychczasowa zdobycz częstochowian w tym sezonie. Daje im to 11. miejsce w tabeli. Z kolei Arka od początku rozgrywek szuka formy. Obecnie jest w strefie spadkowej, na 14. pozycji.