PKO Ekstraklasa: Skromne zwycięstwo Legii nad Zagłębiem!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:15
18 sie 2019, 19:29

Legia Warszawa pokonała przed własną publicznością Zagłębie Lubin 1:0 w ostatnim niedzielnym meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Marko Vesović.

Wicemistrzowie Polski dzisiejszy mecz rozpoczęli w dokładnie takim samym składzie, jak środowe starcie z Atromitosem w eliminacjach Ligi Europy. Jednej zmiany w składzie względem poprzedniego meczu z Arką dokonał z kolei trener van Dael, który od pierwszych minut postawił na Macieja Dąbrowskiego kosztem Damiana Oko.

Gospodarze przeważali na boisku od pierwszych minut, kontrolując przebieg rywalizacji. Prowadzenie zdołali objąć w 19. minucie za sprawą trafienia Marko Vesovicia. Z prawej strony boiska piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Walerian Gwilia, a reprezentant Czarnogóry mocnym uderzeniem głową pokonał interweniującego Konrada Forenca. W 33. minucie dogodnej okazji wykorzystać nie potrafił Luquinhas, który po podaniu od Kulenovicia trafił w słupek. Przed przerwą okazję do podwyższenia prowadzenia miał jeszcze Vesović, ale jego uderzenie obronił golkiper Zagłębia.

W drugiej części spotkania nadal utrzymywała się przewaga Legii, która kreowała sobie więcej okazji strzeleckich. W 68. minucie blisko zdobycia bramki było jednak Zagłębie, jednak trafienie Patryka Szysza nie zostało uznane, ponieważ w momencie podania od Filipa Starzyńskiego gracz gości znajdował się na minimalnym spalonym. W 81. minucie groźny strzał oddał Cafu, ale po raz kolejny dobrze w bramce zachował się Forenc. Dogodnej okazji nie wykorzystał również Gwilia, który uderzył tuż obok bramki, kilka minut przed końcem spotkania. Nieskuteczność mogła zemścić się na Wojskowych w doliczonym czasie gry, ale uderzenie głową Tuszyńskiego kapitalnie obronił Majecki, ratując tym samym zwycięstwo drużynie Aleksandara Vukovicia.

W następnej kolejce Legia zmierzy się w Łodzi z ŁKS-em, natomiast Zagłębie podejmie u siebie Piasta Gliwice.

18 sierpnia 2019, godz. 17:30 – PKO Ekstraklasa
Legia Warszawa 1:0 Zagłębie Lubin
Marko Vesović 19′

Legia Warszawa: Majecki – Stolarski, Lewczuk, Jędrzejczyk (C), Luís Rocha – Martins, Cafú (90. Jodłowiec) – Vesović (75. D. Nagy), Gwilia, Luquinhas – Kulenović (82. Wieteska)

Zagłębie Lubin: Forenc – Kopacz, M. Dąbrowski, Guldan (C), Balić – Poręba (46. Slisz), Tosik (80. Bohar) – Czerwiński, Starzyński, Żivec (46. Tuszyński) – Szysz