PKO Ekstraklasa: Świetny mecz w Krakowie! Cracovia lepsza od Lecha!

Aktualizacja: 31 sty 2023, 07:47
16 lut 2020, 19:28

W drugiej kolejce PKO Ekstraklasy Lech Poznań przyjechał do Krakowa, by zmierzyć się z tamtejszą Cracovią. Zarówno popularne “Pasy” jak i “Kolejorz” udanie rozpoczęli rundę wiosenną inkasując 3 punkty w poprzedniej kolejce. Zapraszamy na krótką relację z tego spotkania.

Lepiej w mecz weszła Cracovia. W 8. minucie groźnie uderzył Hanca, ale piłka minimalnie minęła bramkę strzeżoną przed van der Harta. Gospodarze atakowali głównie swoim lewym skrzydłem, gdzie ich ataki z wielkim trudem próbowali odpierać Kamiński wraz z PuchaczemW 17. minucie pierwsza akcja Lecha zakończona zablokowanym strzałem GytkjaeraMinutę później podopieczni Michała Probierza po rzucie wolnym i dośrodkowaniu ponownie byli bardzo blisko zdobycia gola. Lech nie istniał. Wydawało się, że gol dla Cracovii to kwestia minut a tymczasem… z gola bramki cieszył się Lech. Fantastyczna akcja nominalnego skrzydłowego, grającego z konieczności na prawej obronie, Kamińskiego. 17-latek dośrodkował płasko w pole karne, do piłki dopadł Jóźwiak, strzałem po rykoszecie i otworzył wynik w tym spotkaniu. Gol ten spowodował, że Lech zaczął lepiej się organizować. Okazję na podwyższenie wyniku mieli Satka oraz GytkjaerWynik nie uległ już zmianie i do przerwy goście prowadzili 0:1.

Druga połowa i natychmiastowa bramka wyrównująca. Kamil Pestka zgubił krycie na skrzydle, uderzył, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki. Mieliśmy remis. Kolejne minuty to bardzo wyrównane spotkanie. Najlepsza akcja to rajd Tiby, który świetnym przyjęciem znalazł się w sytuacji sam na sam, ale uderzył wprost w PestkoviciaW 66. min. sędzia Frankowski po sygnale z wozu VAR wskazał na wapno, po starciu Rogne z Lopesem. Do piłki na “wapnie” podszeł Hanca i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W pozostałych minutach mecz toczył się w bardzo szybkim tempie. Wiele znakomitych sytuacji miał Lech, Cracovia po kontrach mogła z kolei podwyższyć prowadzenie. Wynik, jednak nie uległ zmian. Cracovia Kraków zgarnia 3 punkty i zostaje liderem tabeli.

16.02.2020, godz. 17:30 – PKO Ekstraklasa

Cracovia Kraków 2:1 Lech Poznań

0:1 – Jóźwiak 23’

1:1 – Pestka 46’

2:1 – Hanca (karny) 66’

Cracovia Kraków: Peskovic – Rapa, HelikJablonsky, Pestka –Lusiusz, Gol – Fiolić (76′ – Dimun), Pelle (87′ – Siplak), Hanca (84′ – Wdowiak) – Lopes

Lech Poznań: van der Hart – Kamiński ,SatkaRogneKostevychMuhar (85′ – Szymczak),Tiba – Puchacz (71′ – Puchacz), Ramirez Jóźwiak – Gytkjaer