PKO Ekstraklasa: W meczu przyjaźni Cracovia lepsza od Lecha

Aktualizacja: 16 sty 2023, 14:43
1 wrz 2019, 19:28

W spotkaniu 7. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań przegrał na własnym stadionie z Cracovią Kraków 2:1. Bramki dla przyjezdnych zdobywali Rapa i Pelle van Amersfoort. Dla Kolejarza jedyną bramkę zdobył Paweł Tomczyk.

Początek spotkania to sporo niedokładnych zagrań z obydwu stron. Zawodnicy Cracovii za każdym razem starali się jak najszybciej odebrać piłkę rywala, a Poznaniacy nie potrafili wyjść spod pressingu rywali. W 18.minucie na uderzenie zdecydował się Gytkjaera jednak dobrze w bramce zachował się Pesković wybijając piłkę na rzut rożny. W 29.minucie Cracovia wyszła na prowadzenie po tym jak uderzeniem głową po rzucie rożnym van der Harta pokonał Cornel Rapa. Po stracie bramki Lech ruszył do ataków jednak nie potrafił zagrozić bramce rywali i do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Na początku drugiej połowy Lech zaatakował jednak podobnie jak w pierwszej nie stwarzał zagrożenia pod bramką Peskovica. W 59.minucie Jevtić dośrodkował z rzutu wolnego jednak uderzenie Crnomarkovica okazało się zbyt słabe i bramkarz pasów poradził sobie z nim bez problemu. W odpowiedzi Diego próbował uderzenia jednak został zablokowany przez Satke. W 66.minucie Lech powinien doprowadzić do wyrównania jednak strzał Jóźwiaka zatrzymał się na słupku. Dwie minuty później niewykorzystana sytuacja zemściła się i Cracovia po uderzeniu Pelle van Amersfoorta podwyższyła prowadzenie. W 72. minucie Cracovia mogła zdobyć trzecią bramkę jednak znakomitego podania od Sergieja Hancu nie wykorzystał Lopes, który nieczysto trafił w piłkę. Lech próbował zdobyć bramkę jednak Klupś z szesnastu metrów uderzał niecelnie, a chwile później wysoko nad bramką strzelał Amaral. Minute przed końcem regulaminowego czasu gry bramkę kontaktową dla gospodarzy zdobył Paweł Tomczyk, ktoy został wprowadzony cztery minuty wcześniej.

Lech Poznań – Cracovia Kraków 0:2 (0:1)