PKO Ekstraklasa: W starciu dwóch Wiseł, górą ta z Płocka!

Aktualizacja: 2 lut 2023, 14:43
22 wrz 2019, 14:32

Wisła Płock pokonała przed własną publicznością Wisłę Kraków (2:1) w ramach 9. kolejki PKO Ekstraklasy. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Nafciarze wyprzedzili Białą Gwiazdę w ligowej tabeli.

Dzisiejsze starcie nieco lepiej rozpoczęła drużyna gości. Już w 5. minucie okazję do zdobycia bramki miał Michał Mak po podaniu od Macieja Sadloka. 27-letni pomocnik spudłował jednak z kilku metrów, niwecząc wysiłek kolegów z zespołu. Z czasem do głosu doszli gospodarze, którzy przejęli inicjatywę w meczu. Na strzał z dystansu zdecydował się Dominik Furman i zrobił to na tyle precyzyjnie, że pokonał golkipera Białej Gwiazdy. Wisła po utracie bramki od razu wzięła się za odrabianie strat. W 28. minucie na lewym skrzydle świetnie zachował się Michał Mak, który zgrał futbolówkę do Pawła Brożka, a będący ostatnio w wysokiej formie napastnik, uderzeniem z bliskiej odległości doprowadził do wyrównania. Podopieczni Macieja Stolarczyka mogli jeszcze w pierwszej połowie wyjść na prowadzenie, ale strzał Maka zdołał obronić Dahne.

W drugiej odsłonie meczu obie drużyny stworzyły sobie zdecydowanie mniej dogodnych okazji do zdobycia bramki. W 71. minucie Garcia zagrał piłkę w pole karne do Furmana, ten padł na murawę ale sędzia nie podyktował rzutu karnego. Do piłki dopadł jeszcze Nowak, jednak jego uderzenie nie sprawiło żadnych problemów Buchalikowi. Kilka minut później po rzucie wolnym wykonywanym przez kapitana Nafciarzy, piłkę głową do Damiana Michalskiego zgrał Uryga, a prawy obrońca gospodarzy ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W doliczonym czasie gry strzał z dystansu oddał jeszcze Ambrosiewicz, ale nie sprawił on większych problemów golkiperowi gości.

Wisła Płock 2:1 Wisła Kraków
16. Furman, 76. Michalski – 28. Paweł Brożek

Wisła Płock: Dähne – Stefańczyk, Rzeźniczak, Uryga, Michalski – Rasak, Furman (C) – Merebaszwili (90+1. Ambrosiewicz), Szwoch, Garcia (72. Kwietniewski) – Ricardinho (63. Nowak)

Wisła Kraków: Buchalik – Klemenz, Wasilewski, Janicki, Sadlok (72. Grabowski) – Savičevič, Basha, Wojtkowski – Chuca (67. Silva), Paweł Brożek (C) (45. Drzazga), Michał Mak