PKO Ekstraklasa: Wisła górą w Derbach Krakowa!

Aktualizacja: 2 lut 2023, 14:38
3 mar 2020, 22:31

Wisła Kraków wygrała 199. Derby Krakowa, pokonując na wyjeździe Cracovię 2:0. Gole dla Białej Gwiazdy zdobyli Jakub Błaszczykowski oraz Hebert.

Pierwszej połowy rywalizacji zdecydowanie nie można było określić jako ciekawej i stojącej na wysokim poziomie. Oba zespoły starały się co prawda grać dość szybko, jednak przeważały niedokładne podania i niecelne strzały. W efekcie po czterdziestu pięciu minutach w Derbach Krakowa utrzymywał się bezbramkowy remis.

Chwilę po wznowieniu gry po przerwie Jablonsky sfaulował w polu karnym Niepsuje i sędzia Frankowski podyktował rzut karny. Do jego wykonania podszedł Jakub Błaszczykowski i pewnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Chwilę później mogło być już 2:0 dla Białej Gwiazdy, ale Tupta w sytuacji sam na sam z Peskoviciem trafił wprost w golkipera Pasów.

W 55. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Van Amersfoort skierował piłkę do własnej bramki, próbując wybić ją poza boisko, jednak sędzia – po analizie VAR – dopatrzył się faulu jednego z graczy Wisły i gola nie uznał.

Cracovia do samego końca walczyła o doprowadzenie do wyrównania, ale obrona Wisły spisywała się dziś bardzo pewnie i nie dała się zaskoczyć. Gospodarze nie zamierzali jednak tylko i wyłącznie bronić dostępu do własnej bramki i w doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola głową zdobył Brazylijczyk Hebert, pieczętując zwycięstwo Wisły.

Wisła Kraków 2:0 Cracovia
53. Błaszczykowski (kar.), 90+3. Hebert

Cracovia: Pesković – Siplak (59. Wdowiak), D. Jablonský, Helik, Rapa (83. Rodrigues de Souza) – Gol, van Amersfoort, Lusiusz (52. Pestka), Hanca – Fiolić, R. Lopes

Wisła Kraków: Buchalik – Sadlok, Klemenz, Janicki, Niepsuj (52. Hebert) – Basha, Żukow, Wojtkowski, Savičevič (87. Wasilewski) – Błaszczykowski, Tupta (90+2. Michał Mak)