PKO Ekstraklasa: Wisła Kraków przerwała passę zwycięstw!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 16:20
29 lut 2020, 17:07

Wisła Kraków w pierwszym sobotnim meczu 24. kolejki PKO Ekstraklasy zremisowała z Wisłą Płock (2:2). Gola na wagę punktu w doliczonym czasie gry zdobył dla Nafciarzy Alan Uryga.

Zespół Artura Skowronka był przed tą kolejką jedynym zespołem z kompletem punktów w rundzie wiosennej. Nafciarze z kolei w tym roku kalendarzowym nie odnieśli żadnej wygranej, notując dwa remisy oraz porażkę.

Pierwszą groźną akcję gospodarze przeprowadzili już w 4. minucie, ale Lubomir Tupta nie zdołał wykorzystać dośrodkowania Jakuba Błaszczykowskiego. Kilka minut później 21-letni Słowak zrehabilitował się jednak za niewykorzystaną sytuację i po podaniu od Savicevicia pokonał bramkarza gości uderzeniem z około dziesięciu metrów. W 23. minucie Nafciarze zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. Z lewej strony boiska piłkę w pole karne dośrodkował Merebaszwili, tam głową wprost do Furmana przedłużył ją Uryga, a reprezentant Polski mocnym strzałem pokonał Buchalika.

Chwilę po przerwie fatalny błąd w polu karnym popełnił Rasak, który sfaulował Savicevicia w związku z czym sędzia Szczech podyktował rzut karny. Do jego wykonania zgłosił się Błaszczykowski, który mocnym strzałem ponownie wyprowadził Wisłę Kraków na prowadzenie. W 85. minucie Płocczanie bliscy byli wyrównania, jednak futbolówka po uderzeniu Sheridan odbiła się od poprzeczki. Kiedy wydawać się mogło, że Biała Gwiazda wygra czwarty mecz tej rundy i szósty z rzędu w lidze, plany pokrzyżował jej Alan Uryga, który w przeszłości występował w barwach klubu z Krakowa. Obrońca wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Furmana i strzałem głową ustalił wynik meczu na 2:2.

W następnej kolejce Wisła Kraków w hicie kolejki zmierzy się na wyjeździe z Cracovią w Derbach Krakowa, z kolei Nafciarzy czeka domowe starcie z Rakowem Częstochowa.

Wisła Kraków 2:2 Wisła Płock
10. Tupta, 50. Błaszczykowski (kar.) – 23. Furman, 90+5. Uryga

Wisła Kraków: Buchalik – Niepsuj, Janicki, Klemenz, Sadlok – Basha, Żukow (61. Kuveljić) – Błaszczykowski (C) (79. Boguski), Savičevič, Wojtkowski – Tupta (69. Buksa)
Rezerwowi: Lis – Michał Mak, Boguski, Hołownia, Chuca, Kuveljić, Wasilewski, Buksa, Hebert

Wisła Płock: Dähne – Michalski, Marcjanik, Uryga, Garcia – Rasak (81. Adamczyk), Furman (C) – Gjertsen, Szwoch, Merebaszwili (75. Sahiti) – Sheridan
Rezerwowi: Kamiński – Sielewski, Kuświk, Adamczyk, Angielski, Stefańczyk, Fojut, Sahiti, Pawlak