PKO Ekstraklasa: Wisła Płock zatopiła Arkę

Aktualizacja: 31 sty 2023, 12:08
4 paź 2019, 19:56

W pierwszym spotkaniu PKO Ekstraklasy Wisła Płock Pokonała Arkę Gdynia 4:1 i awansowała na czwarte miejsce w tabeli.

Od pierwszych minut to goście sprawiali lepsze wrażenie i byli stroną dominującą czego efektem była uderzenie Busuladzicia, które wybronił Dahne. W 19.minucie z rzutu wolnego uderzał Vejinovic jednak po raz kolejny dobrze w bramce zachował się Dahne. W 29.minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po tym jak dośrodkowanie z rzutu rożnego Dominika Furmana wykorzystał Ricardinho. Sześć minut później Wisła podwyższyła prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Damian Michalski.

W drugą część spotkania lepiej weszli gospodarzy, którzy w 59.minucie podwyższyli gospodarze, a Steinborsa pokonał Piotr Tomasik, który wykorzystał sytuację sam na sam z łotewskim bramkarzem. W 64.minucie blisko czwartego trafienia byli gospodarze jednak dwukrotnie kapitalnie w bramce zachował się bramkarz Arki. Gdynianie odpowiedzieli w 74.minucie po uderzeniu Michała Nalepy. W 74. Schirtladze uderzał głową jednak piłka zatrzymała się na słupku. Wynik spotkania w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry ustalił Mikołaj Kwietniewski, który uderzeniem z pierwszej piłki ustalił wynik spotkania.

Wisła Płock – Arka Gdynia 4:1 (2:0)