PKO Ekstraklasa: Wisła wygrywa z Jagiellonią

Aktualizacja: 13 kwi 2023, 07:45
8 lut 2020, 22:01

Wisła Kraków wygrała na własnym stadionie mecz 21. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Biała Gwiazda pokonała Jagiellonię Białystok

Wisła Kraków prowadziła już po pierwszej połowie spotkania. Jagiellonia pierwszą bramkę mogła stracić już w pierwszych sekundach spotkania, lecz przed Turgemana zdążył wybiec golkiper gości – Dejan Iliev, który powstrzymał napastnika Wisły.

Wisła grała bardzo odważnie. W 6. minucie gospodarze po raz kolejny zagrozili rywalom z Białegostoku. Tym razem Kamil Wojtkowski podał na prawą stronę do Błaszczykowskiego. Ten zdecydował się na strzał, który choć niecelny mógł zakończyć się golem próbującego zmienić toru lotu Turgeman. Izraelczyk nie zdążył z wślizgiem.

Trzecia dogodna sytuacja piłkarzy ze stolicy Małopolski zakończyła się już sukcesem. W 28. minucie gola strzelił wspominany już Turgeman, który wykorzystał asystę Łukasza Burligi. Najpierw okazję z rzutu rożnego miała Jaga, lecz do kontry przeszli Wiślacy. Savicević zagrał do prawej strony, do Burligi. Ten z pierwszej piłki podał do Turgemana, który minął bramkarza i z ostrego kąta trafił do siatki.

Po wznowieniu gry wiele się nie zmieniło. Jagiellonia wciąż nie specjalnie zagrażała bramce Buchalika, choć doprowadzała do rzutów rożnych, czy prób dośrodkowań w pole karne Wisły.

Podwyższenie wyniku mogło nastąpić już w 52. minucie, kiedy to Żukow podał w pole karne do Burligi. Ten próbował mijać Ilieva, lecz  Bułgar wystawił nogę i zatrzymał obrońcę Białej Gwiazdy.

Pięć minut później było już 2:0 dla gospodarzy. W pole karne dogrywał Basha, a Iliev zderzył się z Wójcickim i wypuścił futbolówkę z rąk. Tego błędu nie mógł zaprzepaścić Kamil Wojtkowski, który posłał piłkę do siatki.

W grze Wisły mogło pojawić się rozluźnienie. To spowodowało groźne akcje ze strony Jagiellonii. W 65. minucie przyjezdni mogli wrócić go gry. Blisko sukcesu był Imaz. Technicznie uderzona piłka uderzyła jednak w słupek.

Próby Jagiellonii były jednak nieskuteczne, co zaowocowało trzecią bramką Wisły Kraków. Wynik spotkania ustalił w 87. minucie Aleksander Buksa, któremu z prawej strony podawał były kapitan reprezentacji Polski – Jakub Błaszczykowski. Buksa uderzał w długi róg i nie dał szans golkiperowi rywali.

Dzięki wygranej Wisła ma na swoim koncie 20 pkt i zajmuje 15. pozycję ze stratą 1 pkt do bezpośrednio wyprzedzającej ją Arki. 13. Korona ma na swoim koncie 2 oczka więcej.

PKO Ekstraklasa; 08.02.2020 r.                                                                              Wisła Kraków 3:0 Jagiellonia Białystok                                                                    28′ Turgeman, 57′ Wojtkowski, 87′ Buksa

Wisła Kraków: Buchalik – Sadlok, Klemenz, Hebert (46′ Janicki), Burliga) – Basha – Wojtkowski, Savicević (81′ Mak), Żukow, Błaszczykowski – Turgeman (71′ Buksa)

Trener: A. Skowronek

Jagiellonia Białystok: Iliev – Wójcicki, Szymonowicz, Arsenić, Bodvarsson – Romanczuk, Pospisil – Chamara (77′ Stawiarz), Imaz, Prikryl – Bida (83′ Mystkowski

Trener: I. Bogdanow Petew