PKO Ekstraklasa: Wisła z Lechem na remis

Aktualizacja: 19 sty 2023, 14:13
8 mar 2020, 16:59

W ramach 26. Kolejki PKO Ekstraklasy do Krakowa przyjechał Lech Poznań by zmierzyć się z tamtejszą Wisłą. Oba zespoły ostatnio mogą pochwalić się dobrą formą. Lechici w poprzedniej kolejce rozbili Górnik Zabrze 4:1, natomiast Biała Gwiazda pokonała w derbowym starciu Cracovię 0:2. Zapraszamy na krótką relację z tego spotkania.

Minęło raptem kilka chwil pierwszej połowy, a podopieczni Artura Skowronka cieszyli się z prowadzenia. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Savicevic, pokonując pewnie van der Harta. Dość przypadkową asystę zaliczył Sadlok. Później kontrolę nad meczem przejął Lech. Wisła nastawiała się głównie na kontrataki. Brakowało jednak stuprocentowych sytuacji. Najlepszą okazję na podwyższenie po kontrze miał Wojtkowski, ale jego strzał wybronił van der Harta. W 39. minucie Lech dopiął swego. Dośrodkowanie Kostevycha do Gytkjaera, a Duńczyk z pierwszej piłki sprytnym strzałem pokonał Buchalika. Mieliśmy remis i mecz zaczynał się od nowa. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się również na wysokim poziomie. Do 60. Minuty druga część spotkania była dosyć szarpana. Na przemian gościliśmy raz pod bramką Buchalika raz pod bramką van der Harta. Wydaje się, że większą przewagę mieli goście. W 65. minucie z wolnego bardzo dobrze uderzył Moder, ale Buchalik był na posterunku. W 73. minucie Jóźwiak powinien wyprowadził Lecha. Po kapitalnym odegraniu Gytkjaera, młody skrzydłowy wyszedł sam na sam z Buchalikiem, ale fatalnie przestrzelił. Lech przeważał, Wisła groźnie kontratakowała. Wynik jednak nie uległ już zmian i obie drużyny podzieliły się punktami.

08.03.2020, godz. 15:00 – PKO Ekstraklasa

Wisła Kraków 1:1 Lech Poznań

1:0 – 6′ Savicevic

1:1 – 39′ Gytkajer

Wisła Kraków: Buchalik – Klemenz (61’ – Burliga), Janicki, Hebert, Sadlok – Basha, Zhukov – Wojtkowski (Kuveljic – 87′), Savicevic, Mak – Tupta (Buksa – 51′)

Lech Poznań: van der Hart – Butko, Satka, Crnomarkovic, Kostevych – Moder, Tiba – Puchacz (Skóraś – 76’), Ramirez (Marchwiński – 59’), Jóźwiak – Gytkjaer