PKO Ekstraklasa: Zagłębie dzieli się punktami z Jagiellonią

2 sie 2019, 22:27

Spotkaniu 3. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin zremisowało na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 2:2. Zagłębie przegrywało już 0:2 jednak po bramkach Szysza i Poręby doprowadziło do remisu i podzieliło się punktami po raz drugi w tym sezonie.

Spotkanie ofensywnie rozpoczęło Zagłębie, które już w pierwszych sekundach stworzyło zagrożenie jednak uderzenie Poręby okazało się minimalnie niecelne. W odpowiedzi głową uderzał Wójcicki jednak piłka minęła bramkę strzeżoną przez Forenca. W 35.minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Kopacz jednak uderzenie okazało się niecelne. W 39.minucie prostopadłe podanie od Pospisila otrzymał Prikryl, który zagrał do Klimali, który wyprowadził gości na prowadzenie.

W 59.minucie Klimala mógł zdobyć swoją druga bramkę jednak jego uderzenie na poprzeczkę sparował Forenc. W 66.minucie sytuację sam na sam wykorzystał Imaz i podwyższył prowadzenie Jagi. Na odpowiedź Miedziowych nie było trzeba długo czekać, bo już w 70.minucie Patryk Szysz zdobył bramkę kontaktową. W kolejnych minutach przewaga gospodarzy była coraz większa i w 78.minucie do wyrównania doprowadził Łukasz Poręba. Do końca wynik nie uległ zmianie i Zagłębie podzieliło się punktami z Jagiellonią Białystok.

Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 2:2 (0:1)