PKO Ekstraklasa: Zagłębie pokonuje Kolejorza

Aktualizacja: 17 sty 2023, 09:26
25 paź 2019, 22:31

W spotkaniu 13. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań uległ na własnym stadionie 1:2 Zagłębiowi Lubin. Miedziowi zasłużenie wywieźli ze stolicy Wielkopolski komplet punktów.

Pierwsze minuty spotkania przy Bułgarskiej nie przyniosły zbyt wielu emocji. Obie drużyny ograniczały się jedynie do strzałów zza pola karnego. W drużynie Kolejorza, po akcji Kamińskiego, szczęścia technicznym uderzeniem próbował Jakub Moder, ale Dominik Hładun dobrze interweniował. Sześć minut później strzelał Filip Starzyński, ale zrobił to zbyt lekko i van der Hart bez problemu sobie poradził.

W 23. minucie Miedziowi rozgrywali rzut rożny. Krótkiego podania nie przejął Bartosz Slisz w efekcie czego piłka szczęśliwie dotarła do Jakuba Tosika. Defensor gości stając na bliższym słupku uprzedził holenderskiego bramkarza Lecha i wślizgiem wpakował piłkę do bramki. Do końca pierwszej części gry już niewiele się działo. Podopieczni Dariusza Skrzypczaka próbowali odwrócić losy rywalizacji, ale jedyną dogodną sytuację do zdobycia bramki zmarnował Joao Amaral.

Po zmianie stron gospodarze szybko wykreowali sobie kilka okazji bramkowych, ale zmarnowali je między innymi Kamiński oraz Jóźwiak. W kolejnych minutach gra się uspokoiła. Zagłębie dobrze się broniło, a Lech swoimi atakami bił głową w mur. W 56. minucie Jakub Moder miał niezłą sytuację do uderzenia z rzutu wolnego, ale jego próba przeleciała obok bramki.

Przyjezdni podwyższyli prowadzenie w 67. minucie. Przejęcie futbolówki w środku pola i kapitalne podanie od Filipa Starzyńskiego do Damjana Bohara, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Próbował ratować to ofiarnym wślizgiem Djordje Crnomarkovic, ale nie zdołał przerwać akcji i skrzydłowy Miedziowych ze spokojem pokonał bramkarza.

Podopieczni Dariusza Żurawia zdołali jedynie odpowiedzieć bramką kontaktową w ostatnich sekundach meczu. Christian Gytkjaer po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył piętą, czym przelobował bramkarza i po chwili piłka zatrzepotała w siatce.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i to przyjezdni zasłużenie wywieźli z Poznania komplet punktów.

25 października, 20:30- PKO Ekstraklasa
Lech Poznań 1:2 Zagłębie Lubin