PKO Ekstraklasa: Zwycięstwo Legii w Gdańsku. Zespół Vukovicia odjeżdża reszcie stawki!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 14:09
4 mar 2020, 22:39

Legia Warszawa pokonała dziś na wyjeździe Lechię Gdańsk (2:0) w hicie 25. kolejki PKO Ekstraklasy. Gole dla lidera tabeli zdobyli Paweł Wszołek oraz Mateusz Cholewiak

Pierwsza odsłona rywalizacji przebiegała pod dyktando piłkarzy Aleksandara Vukovicia. Legioniści kontrolowali jej przebieg, zamykając rywali przed ich polem karnym. Gospodarze czasami starali się odpowiedzieć kontratakami, jednak niewiele z nich wynikało. Przyjezdni mieli jednak problemy ze sforsowaniem defensywy Lechii, bowiem ci bronili się niemal całą jedenastką. W efekcie najgroźniejszy strzał dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy oddał Jose Kante, po którym piłka odbiła się od poprzeczki.

Po przerwie Legia zaatakowała jeszcze agresywniej niż w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. W 51. minucie Dusan Kuciak popisał się kapitalną interwencją przy strzale Kante, ratując swój zespół przed utratą bramki. Kilka minut później nie miał już jednak nic do powiedzenia, kiedy po błędzie defensywy naprzeciw niego stanął Paweł Wszołek i mocnym uderzeniem skierował piłkę do siatki.

W 70. minucie gospodarze bliscy byli doprowadzenia do wyrównania, jednak piłka po uderzeniu Mladenovicia z dystansu zamiast wpaść do siatki, odbiła się od poprzeczki i wyszła poza boisko. Zamiast wyrównania mieliśmy jednak kolejne trafienie dla Legii. W doliczonym czasie spotkania po akcji – dość przypadkowej – dwójki rezerwowych: Pekharta oraz Cholewiaka ten drugi skierował futbolówkę do bramki Kuciaka. Dla byłego gracza Śląska Wrocław było to trzecie trafienie w obecnym sezonie, ale pierwsze w nowych barwach. Ostatecznie Legia sięgnęła po szesnaste w tym sezonie zwycięstwo, dzięki któremu umocniła się na pozycji lidera PKO Ekstraklasy z przewagą aż dziewięciu punktów nad drugą Cracovią.

Lechia Gdańsk 0:2 Legia Warszawa
57. Wszołek, 90+6. Cholewiak

Lechia Gdańsk: Kuciak – Fila (76. Gomes), Kobryń, Maloča, Mladenović – Tobers – Haydary, Gajos, Kubicki (58. Makowski), Pietrzak (63. Saief) – F. Paixao (C).
Rezerwowi: Alomerovic – Mihalik, Lipski, Gomes, Conrado, Zwoliński, Urbański, Saief, Makowski

Legia Warszawa: Majecki – Vesović, Jędrzejczyk (C), Wieteska, Karbownik – Antolić, Gwilia – Wszołek, Luquinhas (89. Cholewiak), Novikovas (71. Slisz) – Kante (80. Pekhart).
Rezerwowi: Cierzniak – Astiz, Luís Rocha, Cholewiak, Pyrdoł, Praszelik, Pekhart, Rosołek, Slisz

Widzów: 13 055