PKO Ekstraklasa: Zwycięstwo Śląska nad Koroną. Wrocławianie wskoczyli na podium!

Aktualizacja: 31 sty 2023, 08:13
4 mar 2020, 20:27

Śląsk Wrocław pokonał na własnym stadionie Koronę Kielce (2:1) w meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy. Wrocławianie skorzystali z potknięcia Pogoni i awansowali na trzecią lokatę w ligowej tabeli.

Podopieczni Vitezslava Lavicki w starciu z niżej notowanym rywalem na prowadzenie wyszli tuż przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się Przemysław Płacheta, który wykorzystał dobre podanie od Musondy.

Korona odpowiedziała jednak na to trafienia w 64. minucie, kiedy fatalny błąd Putnockiego wykorzystał Erik Pacinda i lobując bramkarza, umieścił piłkę w pustej bramce. Decydujące słowo należało jednak do gospodarzy, a mianowicie Erika Exposito, który uderzeniem głową pokonał Marka Kozioła, zapewniając swojej drużynie ważne trzy punkty.

Śląsk Wrocław 2:1 Korona Kielce
43. Płacheta, 84. Expósito – 64. Pačinda

Śląsk Wrocław: Putnocky – Musonda, Puerto, Tamas, Stiglec – Łabojko, Mączyński (C) (60. Pich) – Marković (87. Živulić), Chrapek, Płacheta – Raičević (73. Expósito)

Korona Kielce: Kozioł – Spychała, Gnjatić, Márquez, Szymusik – Radin, Żubrowski (C) – Pućko (46. Djuranović), Forsell (82. Zalazar), Pačinda (79. Papadopulos) – Cecarić