PLK: Gdynia lepsza od legionistów

Aktualizacja: 17 sty 2023, 13:36
18 lis 2019, 00:07

Asseco Arka Gdynia zwyciężyła na własnym terenie z Legią Warszawa 81-66. Mecz od początku należał do gospodarzy.

Od trójki zaczął Bostic. Co prawda za chwilę na prowadzenie legionistów wyprowadził Milovanović, jednak ta dobra passa nie trwała zbyt długo. Po pięciu minutach gdynianie prowadzili już czterema oczkami. Mocna defensywa sprawiła jednak, że to zespół ze stolicy coraz mocniej zaczął wdzierać się pod kosz. Udało im się wyjść na ponowne prowadzenie. Po pierwszej kwarcie mieliśmy wynik 14-17.

Drugą część rozpoczął od dwóch punktów Wyka. Tym razem prowadzenie w spotkaniu przechodziło z rąk do rąk. Gdy ponownie piłkę w koszu umieścił Milovanović, to Szubarga szybko odpowiadał celnymi trójkami. Rozstrzelał się także Moore, który dopisywał po trzy oczka do konta swojego zespołu. Od tej pory Asseco nie oddało już prowadzenia. Na przerwę schodzili przy wyniku 39-33.

Po powrocie na parkiet szeregi legionistów mocno się zwarły. Za trzy trafił Michalak, po czym z rzutów wolnych dwa punkty dołożył Matczak. Było widać duże zaangażowanie po stronie przyjezdnych. Po trzech minutach był remis 42-42. Po niespełna pięciu minutach ponownie Warszawa doprowadziła do równowagi. Jednak widać było delikatnie zmęczenie po stronie przyjezdnych. Przed decydującą odsłoną mieliśmy rezultat 57-53 i nie było wiadomo, kto zwycięży w tym pojedynku.

Szybko okazało się jednak, że to gdynianie mieli więcej asów w rękawie. Dodatkowo podczas tego meczu mieliśmy prawdziwy festiwal trójek. Po wejściu na parkiet jedną z nich dołożył Nizioł. Jednak od wykonanych celnych rzutów wolnych Upsona w szeregach gości coś nie funkcjonowało. Gospodarze wygrywali już przewagą nawet dwunastu oczek. Pod koszem próbował swoich sił Michalak, ale to na niewiele się zdało. Co prawda dla Legii Warszawa wpadały jeszcze dwupunktowe zdobycze, jednak to Asseco Arka Gdynia wygrała z Legią Warszawa 88-61.

Asseco Arka Gdynia – Legia Warszawa 88-61 (14-17, 25-16, 18-20, 24-13)

Asseco Arka Gdynia: Hammonds 4, Bostic 21, Moore 9, Szubarga 9, Malczyk, Emelogu 9, Wołoszyn 5, Czerlonko, Kamiński, Upson 16, Hrycaniuk 2, Wyka 6

Legia Warszawa: Sączewski 2, Brandon 9, Matczak 7, Linowski 6, Nowerski 6, Michalak 11, Milovanović 13, Sadowski, Finke 7, Nizioł 5