Plus Liga: Czarni zagrają o 9. miejsce w Plus Lidze!

28 mar 2015, 19:03

Drugi mecz o prawo do gry o 9. miejsce zapowiadał się zacięcie ze strony obydwu zespołów. W pierwszym meczu to Będzinianie okazali się zwycięscy, jednak dopiero w piątym secie. Dzisiejsze spotkanie miało zadecydować kto będzie miał szansę zdobycia 9. lokaty w tegorocznej Plus Lidze. Radomianie nie dali się jednak pokonać Będzinianom i to ich zobaczymy w walce o to miejsce.

Pierwsza partia była niezwykle wyrównana. Przez całt okres jej trwania żadnemu zespołowi nie udało się wyprowadzić prowadzenia większego niż 3 punkty. Pod koniec seta zawodnicy Banimexu Będzin zebrali jednak wszystkie swoje siły i odskoczyli na kilka znaczących punktów Czarnym Radom, dzięki czemu zwyciężyli tego seta (21:25).

Drugiego seta znacznie lepiej rozpoczęli gospodarze, wyprowadzając w pierwszych już akcjach kilku punktowe prowadzenie. Będzinianie szybko jednak wrócili do lepszej gry i odrobili straty. Ta pogoń kosztowała ich jednak prawdopodobnie zbyt dużo energii, bo już do końca partii nie byli w stanie nawiązać bezpośredniej rywalizacji z Radomianami i set zakończył się szybko zwycięstwem gospodarzy (25:17).

Trzecia partia już w całości należała do Cerradu Czarnych Radom. Ich gra była dobra w każdym elemencie, z kolei zawodnicy MKSu Banimex Będzin psuli dosłownie wszystko. Gościom zabrakło także sportowego szczęścia, więc tracili punkty w każdej możliwej sytuacji. Set ten był dosłownie błyskawiczny i zakończył się miażdżącą przewagą Radomian. (25:15).

Czwarty set pokazał, że mimo osłabienia Będzinianie są w stanie w iście sportowym stylu walczyć o zwycięstwo w meczu. W drużynie Czarnych można było zobaczyć duże zmęczenie i brak koncentracji, spowodowany zapewne tak znacznym zwycięstwem w poprzednich setach. Wszystko to złożyło się na wyrównany set, w którym żaden zespół nie mógł wyprowadzić prowadzenia dającego jakąkolwiek pewność i uspokojenie gry. Pod koniec seta duży zryw zaliczyli jednak Radomianie, ostatecznie skutecznie pokonując Banimex Będzin. (25:20)

Cerrad Czarni Radom – MKS Banimex Będzin 3:1 (21:25, 25:17, 25:15, 25:20)

MVP: Wojciech Żaliński

Cerrad Czarni Radom: Bołądź, Pliński, Żaliński, Westphal, Kowalski, Ostrowski, Kędzierski, Kampa, Oivanen, Grobelny, Wachnik, Grzechnik.

MKS Banimex Będzin: Hebda, Gaca, Oczko, Warda, Żuk, Milczarek, Wójtowicz, Pawliński, Hunek, Kowalski, Sarnecki, Tomczyk.