PNA: Pewne zwycięsto Tunezji. Drużyna Kasperczaka melduje się w ćwierćfinale

23 sty 2017, 21:57

Reprezentacja Tunezji pod wodzą Henryka Kasperczaka wygrała swoje ostatnie spotkanie w grupie B z Zimbabwe 4:2. Drużyna polskiego szkoleniowca plasując się na drugim miejscu awansowała dalej.

Tunezyjczycy, aby awansować co ćwierćfinału nie mogli przegrać tego spotkania. Więc podopieczni Henryka Kasperczaka od samego początku byli w pełni skoncentrowani, aby osiągnąć korzystny rezultat. Jednak ogromna przepaść w rankingu FIFA między tymi dwoma reprezentacjami (67 lokat) była widoczna niemal od pierwszej minuty spotkania.

Wyżej notowani rywale objęli prowadzenie w 10. minucie. Bramkę na 1:0 zdobył Sliti. Dwanaście minut później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Msakni. Tunezyjczycy jednak nie mieli dość i w 36. minucie prowadzenie podwyższył Khenissi. Zimbabwe odpowiedziało bramką na 1:3 którą w 43. minucie zdobył Musona. Jednak jeszcze przed przerwą Khazri egzekwując rzut karny przywrócił trzybramkowe prowadzenie swojej drużynie.

Druga część gry nie była już tak ciekawa jak ta pierwsza. Podopieczni polskiego szkoleniowca pewnie prowadząc nie forsowali zbytnio tempa i zostawili nieco więcej miejsca rywalom efektem czego była stracona bramka. Trafienie na 2:4 zaliczył Ndoro.

Tunezja ostatecznie wygrała to spotkanie 4:2 i po początkowych niepowodzeniach (porażka 0:2 z Senegalem) z 6 punktami na koncie awansowali do ćwierćfinału rozgrywek.