Pochettino podpisał kontrakt z Chelsea. Boehly zapłacił frycowe, teraz czas na poważną grę

Medialne doniesienia, które pojawiły się już ponad miesiąc temu w końcu się potwierdziły. Mauricio Pochettino po prawie roku bez pracy powraca na ławkę trenerską Premier League. Argentyńczyk obejmie zarządzanie nad będącą w kryzysie Chelsea Londyn 1 lipca. Wydaje się, że tym razem Todd Boehly postawił na najlepszą możliwą opcję dla klubu ze Stamford Bridge.

Pochettino z dwuletnim kontraktem w Chelsea Londyn

Angielskie oraz hiszpańskie media już w połowie kwietnia zaczęły informować o tym, że jest coś na rzeczy pomiędzy Pochettino i Chelsea. Kilka dni później pisano już, że właściciel klubu jest gotowy do rozpoczęcia współpracy z byłym trenerem Tottenhamu i PSG. W poniedziałek 29 maja “The Blues” wydali oficjalny komunikat, w którym informują o nowym etapie w historii klubu.

– Doświadczenie Mauricio, doskonałe standardy, cechy przywódcze i charakter przysłużą się Chelsea. To zwycięski trener, który pracował na najwyższym szczeblu w wielu ligach i językach. Jego etos, taktyczne podejście i zaawansowanie w rozwój uczyniły go wyjątkowym kandydatem.

Gdy Londyńczycy rozpoczynali współpracę z Grahamem Potterem, w oficjalnych przekazach również padały wielkie słowa, jednak tamta historia nie miała prawa się udać. Zwolnienie topowego trenera w postaci Thomasa Tuchela i następnie zatrudnienie kogoś, kto pracował w znacznie mniejszych klubach ze znacznie mniejszym budżetem, brzmiało jak żart. I w kontekście wyników sportów żartem faktycznie było. Frank Lampard nie zdołał odmienić tendencji całego zespołu i Chelsea zakończyła sezon na 12. miejscu Premier League.

Patrząc z perspektywy czasu, być może należy to potraktować jako “frycowe” Boehly’ego, który myślał, że przenosząc standardy z amerykańskich sportów, uda mu się stworzyć coś wyjątkowego. Oficjalne ogłoszenie współpracy z Pochettino zamyka ten niechlubny etap w historii Chelsea. Wraz z nim do klubu przychodzą Jesus Perez, Miguel d’Agostino, Toni Jimenez i Sebastiano Pochettino – 28-letni syn trenera.


– Pion sportowy przeprowadził staranny i przemyślany proces, z którego zarząd jest dumny. Cieszymy się, że Mauricio dołączy do Chelsea – dodali właściciele z Boehlym na czele.

Kontrakt podpisano na okres dwóch lat z opcją przedłużenia o rok. Oficjalnie sztab rozpocznie pracę 1 lipca, ale można się spodziewać, że przygotowania ruszą znacznie wcześniej, ponieważ w “The Blues” piętrzą się liczne problemy. Chodzi między innymi o kwestie mentalne, wielkość kadry oraz nowe transfery przychodzące. Jednym z głównych celów transferowych jest Manuel Ugarte, Urugwajczyk występujący na pozycji defensywnego pomocnika.

Jakub Kiwior z golem w Premier League. Polak będzie częściej grał na lewej obronie?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA