Strona główna Piłka nożna Pochwały trenera Southampton w kierunku Bednarka

Pochwały trenera Southampton w kierunku Bednarka

0
Foto: thesun.co.uk

Trener Southampton wypowiedział się na temat gry Jana Bednarka. “Jestem pewien, że na mundialu zagra dobrze” – zapewnia menedżer Świętych. 

Jan Bednarek zbiera kolejne pochwały po udanym występie w zremisowanym 2:2 meczu towarzyskim reprezentacji Polski z Chile. 22-letniego defensora nie mógł nachwalić się Robert Lewandowski, który wyznał, że był pozytywnie zaskoczony sposobem w jaki Bednarek wszedł do kadry. W podobnym tonie wypowiedział się również Łukasz Fabiański, podkreślając spokój i brak stresu u młodego obrońcy.

Bednarek otrzymał piękną laurkę również od swojego menedżera, Marka Hughesa, który wypowiedział się na jego temat na łamach strony klubowej. Menedżer Southampton pochwalił defensora za występy w Premier League, pomimo trudnych okoliczności debiutu.

– Zrobił to w trudnych okolicznościach, kiedy straciliśmy Jacka Stephensa. Mogliśmy dokonać roszad na kilku pozycjach i przesunąć na jego miejsce kogoś ze starszych graczy. Ale ja obserwowałem Jana na treningach i czułem, że jest gotowy – zdradził

– Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Ma wysokie umiejętności. Podoba mi się jego charakter. Jest zdeterminowany na treningach i gotowy do gry, kiedy go potrzebujesz. Nigdy nie ma pewności z młodymi zawodnikami, czy potrafią przyswoić wszystko, co się do nich mówi i zastosować w trakcie gry. Ale on był doskonały w każdym meczu, w którym grał – dodał Hughes

Doświadczony trener Southampton wypowiedział się również na temat Bednarka w kontekście zbliżających się Mistrzostw Świata w Rosji.

– Jan zasługuje na międzynarodowe uznanie – ocenił Hughes. – Jeśli ktoś mnie pyta czy może odgrywać ważną rolę w swojej reprezentacji na mundialu, to jestem pewien, że zagra dokładnie tak samo dobrze, jak dla nas – zapewnił trener Świętych.

Komentarze