Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Podbeskidzie dostanie ponad milion za nieudany transfer

Podbeskidzie dostanie ponad milion za nieudany transfer

0
Foto: futbalsfz.sk

Na początku stycznia wielu kibiców śmiało się z Podbeskidzia Bielsko-Biała, że klub nie poznał się na talencie sprzedanego niedawno do Celty Vigo Roberta Mazáňa, o czym pisaliśmy TUTAJ. Okazuje się jednak, że “Górale” wcale nie mają prawa narzekać.

Na “katowickisport.pl” czytamy, że słowacki lewy obrońca, który w Ekstraklasie rozegrał tylko dwa mecze, przeniósł się do Hiszpanii za ponad milion euro. Podbeskidzie sprzedając go do MŠK Žilina zapewniło sobie 15% kwoty następnego transferu. Obecny pierwszoligowiec otrzyma również ekwiwalent za wyszkolenie 23-latka, co zdaniem wspomnianego portalu po zsumowaniu wyniesie ponad milion złotych!

Okazuje się więc, że Podbeskidzie wcale nie może czuć się w tej sytuacji przegranym. Mazáň po odejściu z Polski zaczął wyrastać na czołowego gracza Žiliny, dla której w tym sezonie rozegrał 20 spotkań, notując dwie asysty. Ma już za sobą debiut w seniorskiej reprezentacji Słowacji. Licznik jego występów w kadrze narodowej zatrzymał się jak dotąd na dwóch występach.

Komentarze