Podbeskidzie nieznacznie lepsze od Jagiellonii

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:39
22 mar 2015, 17:24

Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 1:0 (0:0).

Dobrze mecz rozpoczęli goście, świetnym dośrodkowaniem popisał się Mackiewicz a Dzalamidze z ostrego kąta skierował piłkę do siatki. Jednak sędzia dopatrzył się spalonego i nie uznał bramki dla Jagiellonii. W 24 minucie kolejną dobrą okazje na zdobycie gola po kontrze miała drużyna z Białegostoku, lecz Mackiewicz z kilkunasty metrów uderzył obok słupka bramki strzeżonej przez Zajaca. Jagiellonia nie odpuszczała i miała kolejne szanse. Dobrze z dystansu uderzał Popchadze lecz dobrą interwencją popisał się bramkarz Podbeskidzia. Szanse na gola mieli jeszcze Madera i Piątkowski. Większe posiadanie piłki w pierwszej połowie miał zespół z Bielska jednak to goście stwarzali groźne sytuacje.

W drugiej połowie wreszcie obudzili się gospodarze. Szanse mieli Korzym i z rzutu wolnego Iwański, jednak w obu sytuacjach świetnie bronił Drągowski. W 62 minucie wielkie pudło na pustą bramkę zaliczył Maciej Gajos, który z kilku metrów strzelił w poprzeczkę. Na jego szczęście sędzie dopatrzył się spalonego. Kolejną sytuacje miało Podbeskidzie, a mianowicie Krzysztof Chrapek. Jego strzał na słupek kapitalnie sparował młody Drągowski. W 85 minucie groźną kontrę wyprowadził Piątkowski i zakończył ją celnym strzałem na bramkę Zajaca, lecz ten wybił piłkę na rzut rożny. Meczu nie dokończył Michał Pazdan, który w końcówce spotkania dostał drugą żółtą kartkę. W doliczonym czasie gry zwycięską bramkę zdobył Robert Demjan. Przejął on nieporadny strzał Dei i nie dał szans młodemu bramkarzowi.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-0 Jagiellonia Białystok
Róbert Demjan 90
Podbeskidzie: 1. Richard Zajac – 21. Tomasz Górkiewicz, 16. Pavol Staňo, 26. Bartłomiej Konieczny, 30. Piotr Tomasik – 10. Marek Sokołowski, 27. Adam Deja, 7. Maciej Iwański, 18. Bartosz Śpiączka(46, 23. Róbert Demjan), 14. Damian Chmiel (78, 8. Piotr Malinowski) – 77. Maciej Korzym (67, 15. Krzysztof Chrapek).

Jagiellonia: 69. Bartłomiej Drągowski – 2. Filip Modelski, 7. Sebastian Madera, 19. Igors Tarasovs, 77. Giorgi Popchadze – 10. Nika Dzalamidze (84, 88. Pawieł Sawickij), 22. Rafał Grzyb (76, 8. Patryk Tuszyński), 4. Michał Pazdan, 20. Maciej Gajos, 11. Karol Mackiewicz (90, 6. Taras Romanczuk) – 27. Mateusz Piątkowski.

żółte kartki: Iwański – Pazdan, Popchadze, Grzyb, Drągowski.
czerwona kartka: Michał Pazdan (88. minuta, Jagiellonia, za drugą żółtą).