Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Podbeskidzie poluje na ekstraklasowych weteranów

Podbeskidzie poluje na ekstraklasowych weteranów

0
Foto: jagiellonia.pl

Podbeskidzie Bielsko-Biała poluje na doświadczonego bramkarza, ogranym w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na celowniku drużyny Fortuny 1 ligi znaleźli się: Łukasz Załuska oraz Marian Kelemen.

Zespół Górali, który ma ekstraklasowe ambicje rozgląda się za wzmocnieniami. Stare piłkarskie powiedzenie mówi, że zespół buduje się od tyłu i najprawdopodobniej działacze mocno wzięli sobie to do serca. W sezonie 2018/2019 w bramce Podbeskidzia na zmianę grali Wojciech Fabisiak, który zaliczył 18 spotkań, oraz Rafał Leszczyński , wystąpił w 16 meczach. Sztab szkoleniowy postanowił poszukać bardziej doświadczonego bramkarza. Wybór padł na Mariana Kelemena, 40-letni słowacki bramkarz w minionym sezonie wystąpił w 35 spotkaniach Jagielloni Białystok, w których 8 razy zachowywał czyste konto. Drugim kandydatem jest zawodnik Pogoni Szczecin, 37-letni Polak Łukasz Załuska. W barwach Portowców zagrał w 27 meczach, 7 razy grając na zero. Klub miał już nawet złożyć oferty golkiperom.

Wcześniej Górale mocno zabiegali o byłego zawodnika Legii Warszawa Arkadiusza Malarza, lecz 38-letniego bramkarza interesowała tylko gra w Lotto Ekstraklasie.

Komentarze