Strona główna Piłka nożna Podolski spełnia obietnice! W końcu zagra w Polsce!

Podolski spełnia obietnice! W końcu zagra w Polsce!

0

Jeszcze niedawno zagrał swój ostatni mecz w reprezentacji Niemiec. Wczoraj na łamach niemieckiego “Bilda” poinformował, że po zakończeniu bieżącego zespołu opuści turecki Galatasaray i dołączy do Górnika Zabrze!

Łukasz Podolski to napastnik urodzony w Polsce, dokładnie w Gliwicach. Mimo wyrażania chęci gry dla reprezentacji Polski nikt nie złożył mu propozycji grania w biało-czerwonych barwach.

Niemiecki dziennik Bild 5 lutego 2004 zamieścił artykuł o tym, że „Polacy chcą ukraść Podolskiego”, zamieszczając zdjęcie Podolskiego przymierzającego koszulkę polskiej reprezentacji.

Lukas Podolski zadebiutował w niemieckiej U-21 w meczu ze Szwajcarią 17 lutego 2004 na Mistrzostwach Europy 2004. 31 maja 2004 trener Rudi Völler po meczu ze Szwecją powołał Podolskiego do reprezentacji seniorów. Zadebiutował on w niej 6 czerwca 2004 w meczu z Węgrami, co uprawomocniło jego wybór reprezentacji.

Nie od dziś wiadomo, że niemiecki napastnik darzy klub z Zabrza wielką sympatią. Zadeklarował także, że to w Górniku jego kariera dobiegnie końca.

Przypomnijmy, że Podolski ma za sobą grę w takich zespołach jak FC Köln, Bayern Monachium, Arsenal oraz Galatasaray.

 

Komentarze